Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28416 miejsce

"Niech się pan ode mnie odpier...!" - Dubieniecki obraża dziennikarza

"Dostałby pan w dziób za takie pytanie i za czelność, że pan do mnie dzwoni", "Niech pan się ode mnie odpier..." - takimi słowami mecenas Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej, zareagował na pytanie dziennikarza o sposób, w jaki wszedł do jednej z pomorskich spółek.

O sprawie pisze Dziennik Bałtycki. Dziennikarz tej gazety poprosił Dubienieckiego o komentarz w sprawie związanej z jednym z jego wspólników.

Reakcja Marcina Dubienieckiego była bardzo nerwowa. - Jakby pan do mnie przyszedł do kancelarii i poprosił o komentarz, to dostałby pan w dziób za takie pytanie i za czelność, że pan do mnie dzwoni. - Dlaczego? - zapytał dziennikarz. - Niech pan się ode mnie odpier... i niech pan do mnie nie dzwoni, tak? Do widzenia - zakończył mecenas Dubieniecki.

Łukasz Kłos i Tomasz Somczyński z "Dziennika Bałtyckiego" nagranie tej rozmowy przekazali kierownictwu Okręgowej Rady Adwokackiej. - Jesteśmy zaskoczeni językiem, którego używa w rozmowie pan Marcin Dubieniecki, i sposobem, w jaki się odnosi do dziennikarza - powiedział mec. Jerzy Glanc, dziekan ORA. Okręgowa Rada Adwokacka wystosowała do Dubienieckiego pismo z żądaniem złożenia wyjaśnień.

Jeśli ORA stwierdzi, iż mecenas naruszył godność zawodu adwokackiego, może nawet pozbawić go prawa wykonywania zawodu.


Czytaj też:

Marcinowi Dubienieckiemu puściły nerwy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Leonardo Da Vinci
 • Leonardo Da Vinci
 • 13.03.2011 09:40

Sprawa Dubienieckiego jest podgrzewana bardzo mocno przez media. Potwierdzenie faktu użycia słów j/w przez Dubienieckiego wobec dziennikarza nie stanowi naruszenia praw dzienikarza jeżeli dziennikarz sprowokował Dubienieckiego w jakiś sposób. A z drugiej strony Dubieniecki nie ujdzie karze, gdyż ta już została mu wymierzona natychmiast. Dubieniecki stał się banitą politycznym i personą non grata w środowisku prawniczym na ten moment. Grozi mu kara utraty prawa wykonywania zawodu adwokata.Jak zachowa się Rada Adwokacka, a później ewentualnie sąd zawodowy - na teraz trudno przewidzieć.Zasadniczym pytaniem jest czy Rada Adwokacka będzie chciała tworzyć precedens i surowo ukarać swojego członka.Czy zechce wprost przeciwnie zatrzeć i zmarginalizować postępki Dubienieckiego. Z kolei wiadomo, że etyka adwokacka nie jest wiele warta.Gdyby przyłożyć miarę pospolitego poglądu przeciętnego obywatela, to każdy podejrzany powinien już od razu zostać stracony na podstawie już tylko samego domniemania o jego winie.Poglądy skrajnie radykalne i konserwatywne są w tym społeczeństwie na tyle popularne, że zdominowały w mediach podejście merytoryczne oparte na naukach prawnych.Jednakże, powiązania Dubienieckiego ze światem przestępczym jako adwokata i ewentualne czerpanie z tego procederu korzyści jest wysoce szkodliwe społecznie. I z tego społeczeństwo musi rozliczyć Dubienieckiego o ile te zarzuty sie potwierdzą , a dowody nie będą powodowały wątpliwości. Trzeba na koniec zwrócić jeszcze uwagę na zwyczajowe skazywanie na ostracyzm ludzi, którzy szybko dorabiają się w tym biednym kraju. I nie należy się temu dziwić wziąwszy pod uwagę, że zdecycowana większość takich ludzi dorobiła się bogactwa na drodze poza prawnej czyli kosztem tego społeczeństwa. Co rodzi wielokrotnie uzasadnione obawy i skłania z gruntu do postawienia tezy o nieuczciwości danego dorobkiewicza. Jak to się będzie miało do Dubienieckiego, to warto obserwować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek Pstragowski
 • Leszek Pstragowski
 • 06.03.2011 10:26

Pan ma Panie mec ma wszelkie predyspozycje do zrobienia porzadku w naszym kraju Prosze zalozyc wlasna partie i pogonic ta zmanierowana od 20 lat grupe trzymajaca wladze Polska Pana potrzebuje Na haslach Polacy nie gesi tez musza zarobic zeby zyc dajmy im min 30 zl na godz i nie mniej bo do pierdla Nie placisz pracownikowi do pierdla na 10 lat poszukajmy pieniedzy dla biednej i zadluzonej po uszy Polski Zlikwidujmy tzw wolne strefy ekonomiczne gdzie podatki placa tylko robotnicy i przyjzyjmy sie ich pomyslodawca Przeswietlmy ich konta a znajda sie pieniadze na oddluzenie kraju Dlaczego jak sie zrobi kawalek autustrady za unijne pieniadze kulczyk odrazu stawia bude i kasuje?Prosze postawic Polske spowrotem na nogi Pzdrawiam i goraco w Pana wierze

Komentarz został ukrytyrozwiń
janicki
 • janicki
 • 01.03.2011 08:18

jak pan pismak może się czuć obrażony skoro otrzymał odpowiedż we własnym języku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@rekrut
 • @rekrut
 • 28.02.2011 10:50

"nie. dziś z niewinnego zrobi się winnego jesli tak będzie trzeba. i to bez żadnych przeszkód."jeśli będzie trzeba to z Leppera zrobi sie łapówkarza,z Lipca krętacza,z doktora G.mordercę,z Jaruckiej bohaterkę,z Sawickiej złodziejkę,a na koniec ze śp Blidy matkę chrzestną mafii węglowej.Bez żadnych przeszkód.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rekrut
 • rekrut
 • 28.02.2011 10:31

@werol - odpowiadam - nie. dziś z niewinnego zrobi się winnego jesli tak będzie trzeba. i to bez żadnych przeszkód.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 28.02.2011 10:19

"komentarz w sprawie związanej z jednym z jego wspólników".Wiecie Państwo o którego wspólnika chodzi?Nie dziwię się,że Dubieniecki tak nerwowo zareagował.Wszak "niewinni nie mają się czego obawiać i mogą spać spokojnie"Czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olek
 • Olek
 • 28.02.2011 09:44

Dubieniecki poczuł karierę i pieniądz wykorzystując do tego politykę - niezaprzeczalny fakt. tak dziś robi zdecydowana większość karierowiczów czy to ze świata polityki czy biznesu (show też)

Prawdą jednak jest jeszcze to, że sporo dziennikarzy czy to radiowych czy telewizyjnych to zwykłe chamy zachowujące się jakby byli ze skorumpowanych stacji plotkarskich. Bydło i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak samo p. Dubieniecki odnosi się do swoich kolegów po fachu. "Czy ja będę prowadził kancelarię z panem M., czy z gangsterem Słowikiem, to moja prywatna sprawa" - (cytat z: http://www.fakt.pl/Adwokaci-ostro-o-Dubienieckim-Wyrzuca-go-z-palestry-,artykuly,97056,1.html )

Komentarz został ukrytyrozwiń
To je Polsza!
 • To je Polsza!
 • 28.02.2011 02:00

Szczyt chamstwa! Pokazał swoją prawdziwą twarz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 27.02.2011 23:46

http://www.youtube.com/watch?v=JR88XoKtZ5M

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.