Facebook Google+ Twitter

"Niech Wałęsa nie fałszuje historii"

Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku, zgromadzili się dziś byli działacze opozycji antykomunistycznej oraz Jacek Kurski, stając w obronie IPN.

Poseł Jacek Kurski (PiS) oraz dawni działacze "Solidarności" z Andrzejem Gwiazdą na czele, zebrali się w symbolicznym miejscu Gdańska, aby "bronić Instytutu Pamięci Narodowej". Dzisiejsza akcja jest odpowiedzią na wczorajszą konferencję zorganizowaną przez działaczy Platformy Obywatelskiej i prezydentów Gdańska oraz Sopotu.

- Nasze spotkanie nie jest żadnym seansem nienawiści wobec Lecha Wałęsy i apeluję do mediów, żeby tak tego nie przedstawiać - mówił Jacek Kurski. Poseł zaznaczał, że konferencja pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, jest "wołaniem o prawdę w życiu publicznym".

Legenda "Solidarności", Andrzej Gwiazda, również zabrał głos. Jego wypowiedź wywołała gromkie brawa zgromadzonych opozycjonistów. - Czego oni się boją, co mają na sumieniu, żeby podnosić krzyk wobec prawdy?! Nie od dziś wiemy, że Polskę toczy rak. Naród stracił zdolność wykrywania szkodliwych jednostek. Ale my musimy rozpoznać wrogie jednostki, które kreują się na autorytety i chcą nami rządzić. Musimy przywrócić Polsce jej wielkie znaczenie, Bóg przecież hojnie wyposażył nasz kraj. Nawet mimo wielkich katastrof historycznych Polska podnosiła się i odradzała.

Po raz kolejny Andrzej Gwiazda powtórzył, że były prezydent Lech Wałęsa, współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa, działając przez cały czas na szkodę "Solidarności". - Niech powie, że go złamano, niech nie fałszuje historii. Miał swój zły okres, powinien się do tego przyznać - apelował Gwiazda.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podoba mi się wypowiedź Gwiazdy o "rozpoznaniu wrogich jednostek". Ciekawe co z nimi dalej zrobić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.