Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

73 miejsce

Niechciane SMS-y o treści erotycznej

Czy zdarzyło się komuś z Was otrzymywać niespodziewanie SMS-y o pikantnej treści? Wiadomości24.pl radzą, co trzeba zrobić, aby nie paść ofiarą Agnieszki czy Iwony, która proponuje nam erotyczne zabawy.

Telefony komórkowe / Fot. Express IlustrowanyZ telefonu komórkowego wydobywa się charakterystyczny dźwięk przychodzącej wiadomości tekstowej. Zapewne to Wasza przyjaciółka chce podzielić się kolejną ciekawą wiadomością. Jednak w polu nadawcy pojawia się obcy, cztero- lub pięciocyfrowy numer, a treść SMS-a zaczyna się od słów: "Włóż rękę w moje majtki...". W tym wypadku możemy być pewni, że to nie jest nasza przyjaciółka, a SMS Premium Rate. Tylko dlaczego nagle na nasz telefon zaczęły przychodzić wiadomości o takiej treści?

Czym jest Premium Rate?


Wiadomości Premium Rate to nic innego jak dobrze znane SMS-y specjalne. Takie wiadomości nie są wliczane do abonamentu użytkowników oraz nie są objęte pakietami bezpłatnych SMS-ów. Opłata pobierana w ramach usługi SMS Premium Rate dotyczy wyłącznie usług dostępnych w ramach specjalnego zakresu numerów (od 7000 i 70000 do 7999 i 79999 - przyp. red.). Pierwsza liczba, jest zawsze liczbą porządkową. Druga oznacza cenę - 0 oznacza stawkę 50 gr. + VAT a 9 oznacza cenę 9 zł + VAT. SMS-y Premium Rate najczęściej wykorzystywane są m.in. do przeprowadzania konkursów, promowania nowych produktów i usług oraz tworzenia baz klientów.

W praktyce wygląda to tak...


Takie SMS-y o treści erotycznej może dostać każdy z nas, bez względu na operatora komórkowego / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)W praktyce wygląda to tak, iż jeśli chociaż raz wysłaliśmy SMS-a podczas nocnych konkursów erotycznych - np. "Nocne Igraszki", korzystaliśmy z serwisów randkowych czy wysyłaliśmy prośbę o hasło do stron erotycznych, pikantne, ale niekoniecznie pożądane wiadomości mogą zacząć do nas po jakimś czasie regularnie przychodzić.

Aby nie dostawać takich SMS-ów wystarczy nie korzystać z serwisów randkowych / Fot. Daniel Siwak (Archiwum)Operatorzy usług Premium Rate w ten sposób gromadzą numery klientów sieci komórkowych, zainteresowanych serwisami o danej treści. Stworzona w ten sposób grupa docelowa dostaje wiadomości o treści zgodnej z wcześniejszym wyborem. Oczywiście najczęstszymi niechcianymi SMS-ami są erotyczne. Takie przygody nie mogą się zdarzyć, jeśli wysyłamy SMS-y specjalne, aby aktywować serwisy sportowe, informacyjne, pogodowe czy giełdowe.

Operator radzi


- Istnieje możliwość zablokowania poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta niechcianych serwisów Premium Rate otrzymywane od naszych partnerów np. erotyka. Otrzymywać można nadal inne serwisy np. sieciowe serwisy informacyjne - powiedział Wiadomościom24.pl Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy Grupy TP.

Oczywiście pozostali abonenci powinni zadzwonić do Biura Obsługi Klienta swojego operatora (Plus GSM: 2601, Era: 602900, Orange: *100, Play: *500 - przyp. red.) i zablokować wiadomości Premium Rate o treści erotycznej. Wtedy najlepiej podać numer, z którego przyszła wiadomość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Kiedy dzwonią do mnie z Tunezji, to nie odbieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ma ktoś konto na tej stronie www.seksdoznania.pl umowilem sie dzis na walentynki i nie wiem zbytnio co robic na pierwszym spotkaniu ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirek.klopotowski@vp.pl
  • mirek.klopotowski@vp.pl
  • 09.12.2011 19:22

dzienie po 15 smsy dostaje takie smsy i z karty kase zra PETALY ZLODZIEJE HUJKI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Kowalska
  • Beata Kowalska
  • 27.09.2011 22:05

Dzis wkurzylam sie na dobre i napisalam do tych padalcow,naciagaczy i erodebili gdy moj syn dostal po raz kolejny smsa o tresci takiej ze zdebialam czy macie tez problem z numerem 71998?I ciekawa jestem czy mozna isc z tym na policje bo jesli nadal beda wysylac to raczej to zglosze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Justyna
  • Justyna
  • 12.09.2011 12:29

Najlepsze jest to jak "ofiarą "padnie dziecko...I dostaje kilka razy w tygodniu smsy na kom o treści niefajnej...A zablokować nie można?Co na to operatorzy?
Pocięłam już jedną kartę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

z orange jest bardzo trudne wyłączenie tego typu sms ja z nimi walczę już 2 rok i nadal sie zdąża że coś takiego dostane

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.09.2007 14:17

Bardzo mi się podoba i news, i komenty:)))
hahaha!
Dodam, że z sms-ami różnie bywa. Kiedyś moj kolega chciał coś skasować, a niechcący wysłał to do swoich podwładnych:)
No i jeszcze są czujni współmałżonkowie szperający w komórkach.:)
Podły Orange, hahaha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.09.2007 13:14

Ja bym wolała pełne. Na taką prenumeratę bym poszła :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor napisał: "W praktyce wygląda to tak, iż jeśli chociaż raz wysłaliśmy SMS-a podczas nocnych konkursów erotycznych - np. "Nocne Igraszki", korzystaliśmy z serwisów randkowych czy wysyłaliśmy prośbę o hasło do stron erotycznych, pikantne, ale niekoniecznie pożądane wiadomości mogą zacząć do nas po jakimś czasie regularnie przychodzić."
Nic więc dziwnego, że powyżej wypowiadająca się Agata nigdy nie dostała takich sms-ów. Nie miała po prostu potrzeby korzystania z takich usług. Panowie jesteście sami sobie winni! Wcale mnie nie dziwi, że dostajecie tego typu sms-y. Skoro już raz skorzystaliście z telefonicznych usług erotycznych to ja się wcale nie dziwię, że dystrybutor filmików odpowiedniej treści uważa Was za potencjalnych klientów. W końcu on chce zarobić i szuka osób pragnących oglądać jego produkcje. Następnym razem po prostu zastanówcie się, czy rzeczywiście musicie wydawać pieniądze na filmiki erotyczne przesyłane na komórki czy korzystać z serwisów randkowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"na dwa baty" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.