Facebook Google+ Twitter

Niechże ten cyrk zwinie już namioty

Dwa lata temu zajechał wielki cyrk - było trzaskanie z bata, zapowiedź wspaniałych numerów i czegoś, czego naród jeszcze nie widział. Publiczność nabyła bilety, wielu zasiadło w lożach i dzierżyło bukiety do obrzucania artystów kwiatami.

Jedną ze zwolenniczek nowej władzy była pani prof. Jadwiga Staniszkis, którą niezmiennie szanuję i podziwiam. Nie tylko za to, że nosimy takie samo imię. Pani profesor ma pewną szczególną cechę: wiara w PiS nie pozbawiła jej zdolności do krytycznego myślenia, co dało powolną, ale stałą ewolucje w poglądach na wyczyny rządzącej partii.

Dziś, kiedy premier monituje, by PO wycofała się z wniosków o odwołanie ministrów, prof. Staniszkis dochodzi do wniosku wręcz przeciwnego, uzasadniając dlaczego min. Ziobro powinien zostać usunięty z bieżącego wpływu na politykę.

Między innymi powodem do tego jest, wg. pani profesor, (cyt): "Fatalna konferencja ministra Zbigniewa Ziobro, w której sugerował że będzie się zbierało materiały na przyszłych przeciwników politycznych w przyszłych wyborach".

Równolegle prasa sygnalizuje że już "Jest opinia biegłych ws. śmierci Barbary Blidy. Opinia jest bardzo obszerna. Jej wnioski mogą się przyczynić do postawienia ewentualnych zarzutów funkcjonariuszom ABW i prokuratorom. "Nic dodać, nic ująć. Wychodzi na to, że ta najbardziej spektakularna, i zakończona śmiercią akcja w ulubionym stylu pana Ziobry i Kamińskiego odbyła się z pogwałceniem prawa.

Pozostałe, najbardziej widowiskowe zatrzymania również noszą cechy pozaprawnego traktowania obywateli, czemu dał wyraz sędzia w sprawie Kaczmarka; dalsze tego rodzaju orzeczenia są tylko kwestią czasu.

I w tej sytuacji pitbul PiS, od dawna znany z niesłychanie bezczelnych wystąpień oznajmia, że (cyt): "Zatrzymania mają podobać się społeczeństwu, a nie sądom" oraz, że "sąd zakwestionował wyłącznie sposób zatrzymania Kaczmarka, a nie zarzuty".

Ależ o to chodziło! Bez względu na to, jakie kłamstwa popełnił p. Kaczmarek, sąd miał wypowiedzieć się nie na temat winy czy zasług skarżącego, ale na sposób traktowania obywatela! Sąd to zrobił w sposób jasny i niedwuznaczny.

Wygląda na to, że p. Kurski należy do licznej "kadry" miłośników gier komputerowych w których leje się wirtualna krew, odrąbane członki latają na prawo i lewo a urwane łby toczą po bruku. I w tych szeregach zapewne dostrzega on "społeczeństwo", któremu podobają się nasze żółwie Ninja w akcji.

A mnie się takie akcje nie podobają. Ja też jestem "społeczeństwo". Takie akcje już bywały - w innych czasach pod innym szyldem. Dlatego cyrk prezentujący numery dla chamiejącej i agresywnej mniejszości powinien zwinąć namiot i odjechać. Numery się ograły, czas na innych artystów i nowy repertuar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle wielki plus!

Tylko co będzie, jeśli i artyści i repertuar niewiele się zmieni? W sytuacji kiedy opozycja odpuściła komisje śledcze, możemy się obudzić w V RP, bardzo podobnej do IV RP.

Wybory będą sprawdzianem, czy "Polak przed szkodą, czy po szkodzie nadal głupi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.