Facebook Google+ Twitter

Nieciekawe zabawy z profilami i ich skutki

Wczoraj sporo zamieszania narobił w serwisie jeden z Autorów, o sporym stażu zresztą, który stworzył fałszywy profil Agaty Marczewskiej i pod jej nazwiskiem zamieścił materiał, w niewybredny sposób zabawiając się potem z osobami komentującymi ów tekst.

 / Fot. Materiały własneProfil można było, przy odrobinie uwagi rozpoznać, bo różnił się kilkoma szczegółami - inne było imię, zdjęcie i poziom uprawnień, ale kto zwraca uwagę na szczegóły... Na Agatę i całą redakcję posypały się więc gromy.

Trudno przypuszczać co kierowało człowiekiem, którego nazwiska na razie nie chcę wymieniać. Musimy wpierw z pomocą informatyków potwierdzić to, co już wiemy. Sprawa jest przykra, bo komentarze rzekomej Agaty były żenujące. I choć nie byliśmy w stanie temu zapobiec, wszystkie osoby dotknięte skutkami działań oszusta bardzo przepraszamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (165):

Sortuj komentarze:

Panie Ryszardzie, skoro zmienia Pan swoje nazwisko w profilu to nic dziwnego, że redakcja staje się nieufna. Nie ma się co obrażać. Trudno, żeby redakcja weryfikowała dane każdego użytkownika - to nie jest jej zadanie (nie mówiąc już o tym, że wydawcy mają wystarczająco dużo roboty). Jeśli wcześniej nie poinformował pan "góry", że Pańskie dane są pseudonimem tylko ot tak nagle zmienia zamieszczone dane osobowe, można było się spodziewać reakcji Tomka Kowalskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Choć wydaje się to dość restrykcyjne, to może przesłanie skanu lub fotki dowodu osobistego osób starających się o otrzymanie legitymacji nie jest głupim pomysłem. Każdy może założyć konto np na nazwisko Jarosław Leszczyński i dodać jakąś fotkę znalezioną w sieci (nazwisko jest oczywiście przypadkowe, mam nadzieję, że nie mamy takiego autora w serwisie, który poczułby się urażony ;). Podanie numeru PESEL nic nie da, niby w jaki sposób redakcja miałaby go zweryfikować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, do niedawna Pet, obecnie Petrycki. (/kresowiakiem/ już się nie zajmując). Pan zmienił nazwisko, a nie "profil". Nie wiem zatem, czy dotąd występował Pan pod prawdziwym, czy też fałszywym. Nie wiem też które z nich znaleźć się mogłoby na legitymacji - dokumencie poświadczającym przecież m.in. zaufanie redakcji do dziennikarza.
Stąd prośba o uprawdopodobnienie nazwiska, mająca oparcie w regulaminie. Wysyłałem Panu przecież fragment:

8. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do prawdziwości danych podanych przez Użytkownika przy Rejestracji, Operator zastrzega sobie prawo ograniczenia Użytkownikowi możliwości korzystania z Serwisu do czasu uprawdopodobnienia przez Użytkownika, iż podał on prawdziwe dane. Operator wskaże Użytkownikowi sposób uprawdopodobnienia danych za pomocą wiadomości przesłanej na adres e-mail podany przez Użytkownika podczas Rejestracji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Ewo dobra propozycja :)), zimna kąpiel przyda się tu niektórym. Pozdrawiam Ciebie i ibedeker.pl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka kąpiel, to lepsza niż zimny prysznic :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja proponuję po prostu zimną kąpiel - http://ibedeker.pl/relacje/morsy-gdanskie-w-wodzie-1-stycznia-2010-r :)
Pozdrawiam z Gdańska wszystkich Dyskutantów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie -

Brzydula sie rozebrała!

http://aleseriale.pl/gid,5874,img,219096,page,2,fototemat.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2009 15:27

Sławo, logika Jacka Pisuli odczula ciężki cios w splot słoneczny... :)))

Dam juz spokój... Dam spokój, poniewaz zbliżam się do stanu, w którym przestane się liczyć ze słowami... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&q=MKD&start=0&sa=N

MKD to firma funkcjonująca na polskim rynku budowlanym od 1994 roku, a obszarem jej działania jest zarządzanie procesem inwestycyjnym. ...

MKD Stal Technik - odlewy ciśnieniowe, pokrycia galwaniczne Firma MKD Stal Technik chce zaprezentowaa Panstwu swoje produkty i usługi. Staramy sie spełnia wszystkie wymagania naszych klientów. ...

CENNIK ELEMENTÓW SYSTEMU MKD Gdy wyjście trójnika > dn cena = AFT 90 + cena redukcji MKD ; Gdy wyjście trójnika < dn cena ..... Cena redukcji MKD minus 10%. 69. SRT. Podpora czopucha ...

denar (Macedonia) (MKD) - Wykresy - Waluty w Onet.pl Serwis poświęcony kursowi walut. Tu znajdziesz najnowsze informacje i notowania walut on-line z każdego państwa na świecie.

MKD Firma Reklamowa Oleśnica &#8211; Prezentacja firmy MKD z branży Poligrafia &#8211; Szyldy.

"MKD" Marek Kareta-Dmochowski - Oława - Katalog Firm - Polish ... - 06:14Firma MKD zajmuje się doradztwem i bezpośrednią pomocą w prowadzeniu interesów, projektowaniem, architekturą, nadzorem budowlanym.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MKD Wynajem kontenerów biurowych ... Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MKD ... Copyright Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "MKD" Krystyna Duszyńska 2009 HTML+CSS+PHP+GIMP.

- 06:15System MKD montowany może być przy ścianie budynku lub konstrukcji wsporczej, może również służyć jako przedłużenie istniejącego przewodu. ...

To chyba wystarczy, żeby zorientowac sie, iz skrót MKD nie jest zastrzeżony wyłącznie jako inicjał poety, który tu publikował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie, my tu o interesach, a Pan o Kwaśniewskiej? Jak nam z tą reklamą wypali, to Ola nas zaprosi do kolejnego programu w charakterze VIP-ów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.