Facebook Google+ Twitter

Niecodzienna wizyta w 15. BWD w Sieradzu

Wczoraj przed południem gośćmi dowódcy 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu, gen. Mirosława Siedleckiego, byli uczniowie, pani dyrektor i wychowawca z Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Szadku.

Uczniowie przekazują kartki dla żołnierzy na misji / Fot. Piotr AndrzejakByła to kolejna wizyta uczniów tej szkoły w 15. BWD w Sieradzu. Od kilku lat, przed świętami Bożego Narodzenia, młodzież z tej placówki przygotowuje kartki świąteczne dla polskich żołnierzy przebywających na misjach poza granicami Polski. W tym roku uczniowie przygotowali prawie 800 niecodziennych kartek dla żołnierzy. Do niektórych dołączone były saszetki z kawą i herbatą.

Na każdej kartce umieszczone jest imię, nazwisko, adres i telefon osoby, która ją wykonała. Dzięki temu żołnierze mogą podziękować za kartkę konkretnemu uczniowi. Żołnierze dostają kartki od 2004 roku. Dzięki nim wiedzą, że nie tylko ich najbliższa rodzina o nich pamięta. Młodzież w ten sposób podkreśla, że zdaje sobie sprawę jak ciężką misję mają oni do wypełnienia.

Z rozmowy z gen. Siedleckim dowiedziałem się, że jest to bardzo wielkie przeżycie dla żołnierzy na misji. 17 października 2008 roku szkoła w Szadku została wyróżniona „Odznaką Pamiątkową” 15. SBWD - za współpracę i działania szkoły na rzecz edukacji obywatelskiej i patriotycznej dzieci i młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.