Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12127 miejsce

Niecodzienne odkrycie w Zatoce Puckiej. Udało się wyciągnąć fragment wodnosamolotu z II wojny światowej

Śmigło samolotu Lublin R.VIII, który służył w jednostkach Morskiego Dywizjonu Lotniczego w czasie II wojny światowej odnaleziono w Zatoce Puckiej.

 / Fot. Jacek Denisiuk (aip)Wrak Lublina R.VIII, a konkretnie śmigło wodnosamolotu, który służył w jednostkach Morskiego Dywizjonu Lotniczego w czasie II Wojny Światowej odnaleziony w Zatoce Puckiej.

Tego niecodziennego odkrycia dokonał Jacek Denisiuk, a w wydobyciu części wodnosamolotu z wody pomagał helski nurek Sławomir Markiewicz. Śmigło na razie tymczasowo znajduje się w Muzeum MDLot Puck. Wrak Lublina R.VIII, którego szczątki znajdują się na dnie Zatoki Puckiej powoli wyłania się na brzeg.

W poniedziałek wyłowiono na powierzchnię ogromne śmigło. Część wodnosamolotu, który latał w czasie II Wojny Światowej w Morskim Dywizjonie Lotniczym to niesamowite znalezisko. Natknął się na nie Jacek Denisiuk, który wcześniej odnalazł także pływak z Lublina R.XVIII.

Do akcji wyciągnięcia śmigła i tym razem zaprosił helskiego nurka Sławomira Markiewicza. - To była szybka akcja - komentuje Sławomir Markiewicz. - Z samego rana dostałem telefon, wziąłem rzeczy i na łódkę. Znalezione śmigło, czyli część wraku Lublina R.VIII jest pokaźnych rozmiarów. Długość przekracza 4 metry i waży dobrze ponad 100 kg.


(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To wspaniałe, że to dzieło Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.