Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29216 miejsce

Niecodzienny egzamin z... makijażu

Czerwiec to tradycyjnie czas sesji i egzaminów. Nie inaczej jest i w tym roku. Jednak szkoła, o której będzie mowa nie jest typową placówką. To Szkoła Makijażu Profesjonalnego, Wizażu i Stylizacji.


A.H. Co uważają Państwo za swoje największe osiągnięcie?

M.B.F. Dużym sukcesem jest to, że zawód wizażysty został wpisany na listę klasyfikacyjną wykonywanych zawodów pod oddzielnym numerem 514108.

Dzień absolutorium i wręczenie dyplomów. / Fot. Andrzej HajdaszA.F. Cenny jest również nasz udział w karnawale w Rio de Janeiro. Grupa BEIJA FLOR, którą malowaliśmy do występów zajęła w tym roku trzecie miejsce. Ich sukces był oczywiście też naszym sukcesem, liczyły się jednak dla nas bardzo: zadowolenie, radość, gesty, uśmiech i sympatia, jakie nam okazywali członkowie grupy. To taki pozawerbalny kontakt malującego z malowanym. Medale, wyróżnienia i czołowe miejsca w konkursach są cenne, ale chyba największym sukcesem są nasi uczniowie, którzy wracają do szkoły, odnoszą sukcesy, rozsławiają imię szkoły w Polsce i za granicą. To wykształcenie, które im przekazujemy i umiejętności, które zdobywają i rozwijają, są dla nas największym zadowoleniem i dumą.

A.H. Czy wizaż i stylizacja mogą być formą kreowania własnego wizerunku?

A.F. Dobierając odpowiednie kolory można zarówno podkreślić cechy osobowości, jak i uzyskać efekt zgoła odwrotny - "wycofać się". Często w ludziach tkwi duży potencjał, lecz nie potrafią tego z siebie wydobyć. Wizaż i stylizacja mogą to zmienić. Można przez dobranie odpowiednich dodatków sprawić, że osoba poczuje się pewna siebie, a przez zastosowanie właściwego makijażu można to jeszcze wzmocnić. To, jak odbierany jest człowiek na zewnątrz, zależy często od tego, jak wygląda. Takie zewnętrzne wzmocnienie może spowodować, że ktoś poczuje się bardziej asertywny. Poczuje się pewniej w kontaktach społecznych.

Podziękowanie za rozmowę kieruję na ręce dla Pani Marzeny Bilińskiej-Fiałkowskiej z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, oraz Państwa Anity i Ireneusza Folaron, właścicieli Szkoły Makijażu, Wizażu i Stylizacji.

Dodatkowych informacji o szkole, szczegółów dotyczących możliwości podjęcia nauki, jej programu znajdą Państwo na stronie placówki.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.