Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27611 miejsce

Niecodzienny egzamin z... makijażu

Czerwiec to tradycyjnie czas sesji i egzaminów. Nie inaczej jest i w tym roku. Jednak szkoła, o której będzie mowa nie jest typową placówką. To Szkoła Makijażu Profesjonalnego, Wizażu i Stylizacji.

Przygotowania do egzaminu. / Fot. Andrzej HajdaszPrzygotowania do egzaminu. / Fot. Andrzej HajdaszTrafiam na przygotowania do egzaminu, które trwają kilka godzin. W ten sam dzień jest egzamin. Można się tu kształcić na różnych kierunkach. Po przekroczeniu progów szkoły mieszczącej się w Skórzewie czuję się trochę niepewnie. Potem niepewność robi miejsce miłemu zaskoczeniu. Wszędzie widać dziewczyny w pięknych kreacjach. Zwracają uwagę sugestywny makijaż i interesujące fryzury. Na korytarzach panuje duże ożywienie. W końcu to dzień egzaminu, podsumowanie wielu miesięcy nauki, ćwiczeń i odkrywania własnych możliwości. Zwieńczenie trudu poznawania tajników sztuki makijażu, wizażu i stylistyki, przekazywanych przez mistrzów.

Fotograf dokumentuje autorkę stylizacji i jej "dzieło". / Fot. Andrzej HajdaszJedna ze stylizacji przygotowana na egzamin. / Fot. Andrzej HajdaszGdy myślimy o egzaminach, najczęściej przychodzi nam do głowy skojarzenie z testami, sprawdzianami czy rozwiązywaniem zadań. W tej szkole jest inaczej. Na zakończenie nauki trwającej dwa semestry słuchaczy czeka niecodzienne zadanie. Każdy student musi przygotować własną koncepcję stylistyki na zaproponowany przez siebie temat. Jest to oczywiście zadanie praktyczne. Pierwszym elementem podlegającym ocenie jest odpowiedni makijaż, następnym - wizaż. To szersze podejście polegające na doborze odpowiedniej fryzury, jej formy, kolorystyki, rodzaju oraz upięć. Należy też zadbać o nakrycie głowy, dekolt i ozdoby w postaci kolczyków, bransoletek i naszyjników. Ostatnim punktem podlegającym ocenie jest zaproponowanie oryginalnej stylistyki konkretnej modelki. Tutaj należy wziąć pod uwagę całość postaci, jej sylwetkę, podkreślić jej najlepsze cechy lub ukryć niedoskonałości. Ważna jest analiza kolorystyczna i kwalifikacja osoby do tzw. palety kolorystycznej skupionej w głównych grupach o nazwach pór roku, czyli wiosna, lato jesień i zima. Analiza taka ułatwia dobór kontrastu i kolorystyki między karnacją, włosami i kolorem oczu. Łączy się to z doborem stroju, a co za tym idzie ze stylizacją.

Jedna ze stylizacji przygotowana na egzamin. / Fot. Andrzej HajdaszNa pierwszą część sprawdzianu egzaminowany wchodzi z wystylizowaną przez siebie modelką, której kreacja jest praktyczną realizacją zamysłu ucznia. Egzaminowany pokazuje w ten sposób swój pomysł i jego urzeczywistnienie, co jest przedmiotem oceny i analizy komisji. Swoją koncepcję i metody jej realizacji uczeń musi obronić.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.