Facebook Google+ Twitter

Niedobór snu zagraża naszemu zdrowiu

Podsumowanie aktualnych badań pokazuje, jak drastyczne mogą być następstwa długotrwałego braku snu. Kto nie przesypia sześciu godzin ten umiera wcześniej.

Zbyt mała ilość snu zagraża zdrowiu, ponieważ sprzyja to podwyższeniu ryzyka zachorowania na cukrzycę oraz wzmacnia skłonności do wystąpienia depresji. Każdy, kto nie przesypia „przepisowych” sześciu do ośmiu godzin na dobę ma o dwanaście procent większe prawdopodobieństwo zgonu w ciągu najbliższych dwudziestu pięciu lat. Do takich wniosków doszli brytyjscy i włoscy uczeni pracujący pod kierownictwem wybitnego badacza snu Francesco Cappuccio po porównaniu wyników badań, w których wzięło udział 1,3 miliona uczestników.
Następstwa braku snu to: przyspieszenie starzenia się, wydłużony czas gojenia się ran, podwyższone ciśnienie i osłabienie systemu immunologicznego, napisał Werner Stingl w medycznym czasopiśmie „Ärzte Zeitung“. „W naszym nowoczesnym społeczeństwie można zaobserwować ogólny spadek czasu snu. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych na pełnym etacie, którzy regularnie przekraczają ustalony wymiar czasu pracy jak również pracowników zmianowych” - napisał Cappuccio w „Sleep Journal“.

Należy również podkreślić, że nie tylko ilość snu jest ważna, ale także jego jakość. Kto śpi przepisowe osiem godzin, a potem mimo tego w ciągu dnia jest zmęczony, jego zdrowie jest tak samo zagrożone jak przy braku nocnego spoczynku.

źródlo: yahoo.de

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.