Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31288 miejsce

Niedoceniony jad węża

Z niedostępnej boliwijskiej dżungli do sąsiedniej Argentyny eksportowany jest niezwykły produkt. To jad węża, który ma ponoć zastosowanie w homeopatii.

Wąż z gatunku lachesis muta / Fot. Wikipedia, Licencja GNUNa niedużej farmie, usytuowanej około 40 km od Santa Cruz, mieści się hodowla węży. Jest ich tutaj prawie setka. Jej właścicielem jest Włoch, Antonio Bonasso, który przy pomocy wspólnika prowadzi swoją działalność od dwudziestu lat. Trzy lub cztery razy do roku Bonasso i jego pracownicy pobierają jad od gadów i przelewają go do butelek, w których jest sprzedawany argentyńskiemu producentowi homeopatycznych lekarstw.

Gatunek, który dostarcza tego niecodziennego medykamentu, to lachesis muta, jadowity wąż z rodziny żmijowatych.

Ilość sprzedawanego jadu to zaledwie 15-20 gramów, mała, ale potężna dawka zdolna leczyć różne schorzenia. Lek pobudza układ odpornościowy do działania i może być stosowany w leczeniu chorób nowotworowych i AIDS.

Pobieranie jadu to niełatwe zadanie. Pracownicy farmy mówią, że ufają swoim podopiecznym, jednak mimo to zakładają grube gumowe buty, a do gadów zbliżają się z kijem, tak na wszelki wypadek. Kiedy zapracowane węże zrobią już to, co do nich należy, nadchodzi pora posiłku, a potem mały odpoczynek na słońcu, aż do następnego razu.

Na podstawie: "National Geographic"Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ws
  • ws
  • 19.10.2011 15:05

brzydzę się nimi ble ! ! !

Komentarz został ukrytyrozwiń
weronika sosnowa
  • weronika sosnowa
  • 19.10.2011 15:04

nono

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.