Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17108 miejsce

Niedosłyszący i głusi znowu będą mogli prowadzić pojazdy

Osoby niedosłyszące, głuche i głuchonieme będą mogły prowadzić samochody. Rozporządzenie z lipca br. to wynik "nieporozumienia" i "nadgorliwości urzędników", powiedział w rozmowie z "Wprost" rzecznik ministerstwa zdrowia Piotr Olechno.

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. photo taken by User:NordelchZmienione w lipcu br. rozporządzenie ws. badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, ustanawia obowiązkowe badania lekarskie w zakresie słuchu. Podczas testu kursant powinien usłyszeć szept z odległości trzech metrów.

W tekście dokumentu wykreślono wzmianki o osobach niedosłyszących, głuchych i głuchoniemych. Tym samym odebrano im możliwość prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W rozmowie z dziennikarzem "Wprost" Maciejem Kawińskim, rzecznik ministerstwa zdrowia Piotr Olechno zapewnił, że niebawem rozporządzenie ulegnie kolejnej zmianie.

Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów / Fot. Marcin.sobczykWyjaśnił, że treść obowiązującego dokumentu powstała w wyniku "nieoprozumienia", zaistniałego podczas pracy. Ministerstwo zdrowia prowadziło konsultacje z lekarzami, audiologami i przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. Zmianie ulec miało między innymi oznakowanie pojazdów, kierowanych przez niedosłyszących i głuchych. Niestety, z powodu "nadgorliwości urzędników" wykreślono wszystkie wzmianki o tej grupie społecznej.

Przeczytaj też: Nie masz prawa jazdy? Zobacz, co zmieni się w procedurze egzaminu

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To kolejna bzdura. Tak samo jak to że osoba prowadząca pojazd służbowy kat. B jest tak samo traktowana przy badaniach wstępnych i okresowych jak kierowca TIR-a czy autobusu. A czym różni się kierowca skody z kratką ,który musi mieć komplet badań od tego bez kratki, który ma auto prywatne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.