Facebook Google+ Twitter

Niedoszły zabójca papieża będzie bogaty?

Ali Agca, człowiek, który postrzelił Jana Pawła II, otrzyma gigantyczne honorarium za wywiad od stacji telewizyjnej.

 / Fot. PAPNiebagatelna suma 2 mln dolarów zostanie przekazana Turkowi w zamian za wywiad na wyłączność. Agca opuści więzienie w połowie stycznia. Mężczyzna spędził ostatnie ćwierć wieku we włoskich i tureckich zakładach karnych. Skazany był między innymi za zabójstwo dziennikarza oraz nieudaną próbę zamachu na Karola Wojtyłę.

Informacja o wysokim wynagrodzeniu mordercy wstrząsnęła włoską opinią publiczną. W krytycznym tonie wypowiadają się tamtejsi parlamentarzyści. Przez szum informacyjny przebijają się również głosy nawołujące do powszechnego bojkotu medialnych wydarzeń z Agcą w roli głównej. Honorarium szczególnie mocno boli katolików, bo to rany ich ideologicznego lidera teraz zapewnią zamachowcowi życie w wygodach.

Od lat społeczność międzynarodową bulwersują kolejne przypadki przestępców bogacących się na świadectwach swojej działalności. Książki zbrodniarzy sprzedają się w milionowych nakładach, a wywiady z mordercami biją rekordy popularności. Można często odnieść wrażenie, że im gorszy czyn, tym większy późniejszy zysk. Czy trzeba interweniować w takich przypadkach? Osadzeni zostali już przecież poddani sprawiedliwej karze, a nikomu nie można odmawiać możliwości zarabiania na dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Jak wybrnąć z tego moralnego pata?

Źródło: Onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, że będzie bogaty. Wydawcy i prasa kupią na wage złota wszystko, cokolwiek powie, a paparazzi beda go scigać, żeby uzyskać oryginalną fotkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ali-Baba?;-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.