Facebook Google+ Twitter

Niedoszły zamach w Niemczech. Bomba miała ogromną siłę rażenia

Całe Niemcy są w szoku. Na dworcu głównym w Bonn znaleziono w poniedziałek bombę. Wbrew pierwszym doniesieniom, w porzuconej torbie nie znajdowała się atrapa, a ładunek wybuchowy mogący doprowadzić do ogromnej tragedii.

Dworzec główny w Bonn / Fot. Kevin M.Niemiecki dziennik "Die Welt", a za nim między innymi serwis gazeta.pl, spekulowały nawet, że bomba mogła doprowadzić do katastrofy porównywalnej do tej w Madrycie w 2004 r. W stolicy Hiszpanii zginęło wtedy 191 osób. Według policji scenariusz ten nie był prawdopodobny w Bonn, ponieważ ładunek zawierał jedną dziesiątą ilości materiału wybuchowego, który został użyty osiem lat temu. Organy ścigania dalekie są jednak od bagatelizowania sprawy. "To nie był głupi, chłopięcy żart" - powiedział podczas środowej konferencji prasowej dyrektor policji kryminalnej Norbert Wagner.

 / Fot. PAP/EPAWedług dotychczasowych ustaleń, podejrzani w sprawie są dwaj mężczyźni. Obu zarejestrowała kamera restauracji McDonald's, znajdującej się w pobliżu peronu pierwszego, na którym znaleziono torbę z konstrukcją bomby. Wideo i portret pamięciowy czarnoskórego podejrzanego policja opublikowała na swojej stronie internetowej. Pierwsze ślady prowadziły do środowiska salafistów, którzy już od dawna są na celowniku federalnego urzędu ochrony konstytucji w związku z podejrzeniem podżegania do terroryzmu. Dwie zatrzymane we wtorek osoby są jednak znowu na wolnej stopie, i nie jest dowiedzione, czy próba detonacji miała związek z działalnością terrorystyczną. / Fot. PAP/EPA

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego nie doszło do wybuchu. Do tej pory nie znaleziono zapalnika, jednak Wagner podkreśla, że bomba była "w pełni sprawna".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.