Facebook Google+ Twitter

Niedowidzący i niewidomi jeżdżą w Białymstoku za darmo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-25 19:39

Nie tylko niewidomi, ale też niedowidzący będą mogli jeździć w Białymstoku autobusami komunikacji miejskiej bezpłatnie. Tak zdecydowali białostoccy radni.

Do tej pory bezpłatne przewozy przysługiwały osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności, a tym z umiarkowanym i lekkim przysługiwała 50-procentowa ulga, niezależnie od schorzenia.

Dziś radni zgodzili się, że bezpłatne przejazdy powinny przysługiwać także niedowidzącym. Miejscy urzędnicy zajęli się sprawą po trzech miesiącach przerwy. Wcześniej pojawiła się wątpliwość na podstawie jakiego dokumentu miałyby przysługiwać im darmowe przejazdy. Radni zdecydowali, że będzie do tego uprawniała legitymacja Polskiego Związku Niewidomych.

Negatywną opinię w tej sprawie wydał prezydent Białegostoku. Jego zdaniem, nie można jednoznacznie wskazać, które z upośledzeń lub jakiego narządu, daje podstawę do przyznawania uprawnień do dodatkowych ulg. Wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński, nadzorujący komunikację miejską wielokrotnie podkreślał, że to może otworzyć furtkę kolejnym grupom ludzi do starania się o takie przywileje. A jeśli tak się stanie, trzeba będzie podwyższyć ceny biletów.

Nowe ulgi zaczną obowiązywać w ciągu miesiąca.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.