Facebook Google+ Twitter

Niedziela będzie na Słowacji dniem żałoby narodowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-21 20:04

Po katastrofie, w której zginęło 12 osób, a 20 jest rannych, niedzielę ogłoszono na Słowacji dniem żałoby narodowej.

Najciężej poszkodowani zostali umieszczeni w szpitalach w Bańskiej Bystrzycy, Popradzie i Koszycach.
W autobusie, jadącym do ośrodka narciarskiego w Połomce w Niskich Tatrach znajdowało się 37 osób, jadących na dwudniowy wypoczynek narciarski. Wypadek wydarzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, zaledwie 500 metrów od ośrodka narciarskiego.

Zdaniem naocznych świadków, kierowca, który nie zauważył autobusu, wjechał na niestrzeżony przejazd. Gdy silnik zgasł, autobus utknął na nierównym asfalcie. Maszynista nie miał szans na wyhamowanie składu i lokomotywa uderzyła w autobus z prędkością 70 kilometrów na godzinę, wlokła go przez 30 metrów po torowisku, a w końcu wykoleiła się, miażdżąc pojazd.

Wypadek w Połomce jest jedną z największych katastrof w historii Słowacji. Tamtejsze media zwracają uwagę, że na feralnym
przejeździe już wcześniej dochodziło do tragicznych wypadków. Przed dwoma laty zginęły tu dwie osoby, ale niezwykle uczęszczany przejazd nadal nie został należycie oznaczony.


Na miejsce wypadku przybył premier Robert Fico oraz ministrowie spraw wewnętrznych, transportu i służby zdrowia. Powołano sztab kryzysowy. Uruchomiono specjalną linię telefoniczną dla rodzin poszkodowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.