Facebook Google+ Twitter

Niedziela pod papugami i bez trosk

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-05-20 16:50

W niedzielę pracownicy Towarzystwa Inicjatyw Społecznych "Troska" udzielali wszystkim chętnym bezpłatnych porad prawnych.

 / Fot. Towarzystwo Inicjatyw Społecznych "Troska"Organizatorzy pomyśleli o osobach aktywnych zawodowo i całą akcję wyznaczyli na niedzielę. "Niedziela pod papugami", takie było oficjalne hasło akcji, trwała od 10 do 18. Przez osiem godzin zaprzyjaźnieni prawnicy udzielili wszystkim chętnym pomocy w placówkach przy ul. Sękocińskiej 5 i Darwina 3a. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z porad doświadczonych prawników na Ochocie skorzystało tego dnia 70 osób a na Pradze 45 osób. Tak duże zainteresowanie ucieszyło organizatorów. Postanowiono, że od tej pory akcja będzie się odbywała cyklicznie.

- Jest to duże wsparcie dla samorządu. W Urzędzie Dzielnicy nie ma możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej w innej sprawie niż urzędowa - potwierdził Maurycy Seweryn, zastępca burmistrza Dzielnicy Ochota, który zainicjował akcję.

- Każdy, kto przyszedł do "Troski" został wysłuchany. Najwięcej spraw dotyczyło prawa cywilnego i administracyjnego, w tym problemów w Urzędzie - podsumowała Magdalena Dziopa, wiceprezes "Troski".

W trosce o ciebie

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych "Troska" istnieje od 2004 roku. Rok po oficjalnym rozpoczęciu działalności uruchomiono pierwszy Punkt Porad Prawnych przy ul. Sękocińskiej 5. W tym roku powstał kolejny, tym razem na Pradze, przy ul. Darwina 3a. W latach 2005-2008 Towarzystwo udzieliło pomocy prawnej sześciu tysiącom warszawiaków. Porady udzielane przez pracowników "Troski" są bezpłatne. Punk Porad Prawnych współfinansowany jest ze środków Biura Polityki Społecznej m.st. Warszawy i jako jedyny w stolicy działa pod patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.