Facebook Google+ Twitter

"Niedziela pod papugami". Porady prawne na Ochocie

Już w najbliższą niedzielę w ramach akcji organizowanej przez Towarzystwo Inicjatyw Społecznych „Troska” , odbędzie się kolejna odsłona „Niedzieli pod papugami”.

Akcja „Niedziela pod papugami” to dni otwarte ochockiej poradni prawnej, funkcjonującej przy Towarzystwie Inicjatyw Społecznych „Troska”.

Poradnia ta uważana jest przez specjalistów za jedną z najlepszych w swojej dziedzinie, czego dowodem może być objęcie jej, jako jedynej takiej placówki w Warszawie, patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej. Porady prawne udzielane są bezpłatnie. Akcja „ Niedziela pod papugami” będzie odbywać się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, do końca roku. 19 października, w najbliższą niedzielę, poradnia prawna „Troski” będzie przyjmować chętnych w dwóch punktach: przy ulicy Sękocińskiej 5 i ul. Darwina 3A w godzinach od 10 do 18.

W południe planowane jest spotkanie z dziennikarzami na którym obecni będą prawnicy, przedstawiciele stowarzyszenia oraz osoby bezpośrednio korzystające z porad. Jak mówi Maurycy Seweryn, prezes "Troski", sama nazwa akcji wzięła się ze skojarzenia jednego z wolontariuszy. Prawnicy w potocznym żargonie zwani są czasem papugami.

Od połowy 2008 roku Punkt Porad Prawnych działa pięć razy w tygodniu w godzinach przed i popołudniowych, w obu lokalach stowarzyszenia. Zapisy na bezpłatne porady prowadzone są codziennie od 9 do 20 przy ulicy Sękocińskiej 5 jak również telefonicznie pod numerem 0-22-659- 21- 25. Pytania i wątpliwości można zaś kierować na adres troska@onet.eu.

Towarzystwo Inicjatyw Społecznych " Troska" jest organizacją pozarządową utworzona przez grupę społeczników w 2004 roku. Jej prezesem jest wiceburmistrz dzielnicy Ochota - Maurycy Seweryn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.