Facebook Google+ Twitter

"Niedziela z... Agnieszką Glińską" w TVP Kultura

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-09-18 18:07

W ramach cotygodniowego cyklu "Niedziela z...", 18 września TVP Kultura zaprasza na spotkanie z Agnieszką Glińską. Początek o godzinie 17.10.

 / Fot. TVPO 17.10, 18.20 oraz 19:30 widzowie zobaczą podzielony na części wywiad z Agnieszką Glińską, w którym to opowiada o swoich inspiracjach w pracy reżysera. Do studia zaproszono również wielu znakomitych gości, m.in. Joannę Szczepkowską i Maję Komorowską.

Spektakl dla dzieci "Skrzydełka" z 1998 roku, autorstwa Małgorzaty Jokiel wyemitowano o 17.40. Jest to sztuka opowiadająca o chłopcu, który ma skrzydła. Rodzice (Jolanta Fraszyńska i Sławomir Pacek) martwią się jego wyglądem. Matka ze łzami błaga swojego synka, żeby uprosił "Bozię" o trochę dolarów. Chłopiec śle do nieba jedno z piór ze skrzydełek i życzenie matki się spełnia. Lista potrzeb dorosłych jest bardzo długa. Piór w skrzydełkach jest coraz mniej.

O 18.55 stacja zaprezentuje film krótkometrażowy z 2009 roku, pt. "Co mówią lekarze?". W roli głównej występuje w nim Agnieszka Glińska jako dr Glik, anestezjolog w dużym szpitalu. Dr Glik dzięki doświadczeniu pracy na oddziela intensywnej terapii i bloku operacyjnym potrafi godzić skupienie ze skrajnymi emocjami. Kobieta nie spodziewa się, że spotkanie z panią Knap (Dominika Ostałowska) wystawi ją na próbę.

Ukoronowaniem wieczoru będzie "Sztuka bez tytułu", dramat Antoniego Czechowa, którego premiera w warszawskim Teatrze Współczesnym miała miejsce w 2009 roku. Widzowie zobaczą ten spektakl o 20:10. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. Warto spędzić ten wieczór z TVP Kultura.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.