Facebook Google+ Twitter

"Niedziela z..." lubelskim Teatrem Starym w TVP Kultura

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-10 22:13

W niedzielę 11 marca Teatr Stary w Lublinie wznawia działalność pod nową dyrekcją. Z tej okazji TVP Kultura pokaże relację na żywo z otwarcia teatru.

 / Fot. Teatr Stary w Lublinie / materiały prasoweO 17:10 rozpocznie się dwuipółgodzinna transmisja z otwarcia teatru, którą poprowadzi Grażyna Torbicka. Główną atrakcją tego dnia będzie koncert gitarzysty flamenco Tomatito, który rozpocznie się o 18:00. Wykonawca słynie z odrzucania kulturowych ograniczeń i łączenia różnych gatunków muzycznych przy jednoczesnym zachowaniu wierności tradycji prawdziwego flamenco. Widzowie obejrzą recital "Luz de Guía", w którym można odnaleźć echa latin jazzu, rocka, bluesa i bossa novy.

Teatr Stary pod nową dyrekcją ma stać się placówką nie tylko kulturalną, ale również dynamiczną i edukacyjną. Planowane jest prezentowanie oprócz spektakli teatralnych także koncertów, performanców i dyskusji kulturalno-oświatowych. Najbliższe zaplanowane wydarzenia to koncert Marianne Faithfull, performance "Wielkanoc" z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, który będzie na żywo rysował swoje animacje w towarzystwie muzyków, pokaz "Opisu obyczajów III" z warszawskiego Teatru IMKA w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.