Facebook Google+ Twitter

Niedzielne Medicalia 2009

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-21 21:04

Dzień Nauki Collegium Medicum w Bydgoszczy, 22 listopada, to okazja do wykonania bezpłatnych badań i wysłuchania ciekawych wykładów.

 / Fot. logo CMCollegium Medicum im. L. Rydygiera zaprasza w najbliższą niedzielę, 22 listopada. To będzie impreza dla wszystkich zafascynowanych nauką i medycyną. Zacznie się od… wypadku.

Od godziny 14 w hali „Łuczniczka” będzie można m.in. dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy w wypadku masowym, posłuchać wykładu o pracy ortopedów, poznać tajniki kinezyterapii i kynoterapii oraz zobaczyć na własne oczy, jak przebiegają poszczególne etapy produkcji kosmetyków. Kosmetyczki z CM UMK pokażą, jak rozpoznać swój typ cery i ocenić poziom nawilżenia skóry, przedstawią zabieg mikrodermabrazji, podpowiedzą, w jaki sposób pielęgnować paznokcie, żeby stały się ozdobą dłoni. Założenie specjalnego stymulatora pozwoli każdemu wczuć się w rolę schorowanego człowieka.

Skorzystają również maluchy. Wizyta w Szpitalu Pluszowego Misia, pozwoli im z bliska przyjrzeć się pracy lekarza, nauczyć się bandażować chorą łapkę misia, zapytać, jak działa stetoskop i posłuchać bicia serca swojej mamy. Po wizycie w takim szpitalu na pewno wyleczą się z lęków i strachu przed odwiedzinami u lekarza.

Przed halą ustawiony zostanie cytomammobus, w którym panie będą mogły wykonać badania profilaktyczne. Na pytania związane z opieką nad osobami starszymi i chorymi odpowiadać będą wykwalifikowane pielęgniarki. Teatr „Dar” przedstawi natomiast komediowe scenki z życia codziennego lekarzy i pacjentów.Tekst zamieszczony pierwotnie: http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/wydarzenia/78071,podglad,id,t.html?podglad=tbydgoszcz.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.