Niedzielny mecz 16. kolejki Orange Ekstraklasy

W ostatnim meczu 16. kolejki Orange Ekstraklasy, Górnik Zabrze przegrał na własnym boisku z liderem OE, Wisłą Kraków 1:3.

Najważniejszym wydarzeniem był następny gol lewego pomocnika Wisły Kraków - Marka Zieńczuka. Była to jego jedenasta bramka w tym sezonie. Z pewnością, jeśli Zieńczuk będzie dalej tak skutecznie grał, to Leo Beenhakker da mu szansę w reprezentacji Polski.

Do dziesiątej minuty można było odnieść wrażenie, że spotkały się drużyny równe sobie. W jedenastej minucie Boris Pesktović stracił piłkę w polu karnym, a Jean Paulista wykorzystał ten błąd i zdobył bramkę.

Po tej bramce znowu gra się wyrównała, jednak w dwudziestej trzeciej minucie Radosław Sobolewski zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Borisa Pestkovicia.

W trzydziestej dziewiątej minucie Paweł Brożek podał piłkę w pole karne do nikogo, jednak Marek Zieńczuk dobiegł do niej najszybciej i zdecydował się na strzał, którego bramkarz Górnika nie obronił i na tablicy wyników widniał wynik 3:0 dla gości z Krakowa. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i w szampańskich nastrojach na przerwę schodził lider naszej ekstraklasy.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od wymiany ciosów. W siedemdziesiątej dziewiątej minucie Jerzy Brzęczek dostał podanie na linii pola karnego i zdecydował się na strzał, piłka wpadła pod poprzeczkę i zawodnicy z Zabrza zdobyli honorową bramkę.

Bramka ta niewiele zmieniła, ponownie można było zaobserwować wyrównaną grę. Jednak tym razem to Wisła prowadziła cały czas grę. Pod koniec meczu drużyna mogła zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale Marcin Baszczyński nie wykorzystał sytuacji i mecz zakończył się zwycięstwem "Białej Gwiazdy".

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 1:3 (0:3)