Facebook Google+ Twitter

Niedzielny spektakl Teatru Tańca Zawirowania - "Po godzinach"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-12 17:00

15 maja 2011 r. o godz. 18 00 Teatr Tańca Zawirowania, wystawi spektakl „Po godzinach”. Można go zobaczyć w Centralnym Basenie Artystycznym (ul. Konopnickiej 6) w Warszawie. Są to dzieje czwórki młodych ludzi w dzikim, rozpędzonym świecie .

Spektakl "Po godzinach", to preludium letniego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania, to prawdziwa okazja aby ponownie lub po raz pierwszy obejrzeć pokaz niezwykłych umiejętności tanecznych, niesamowitych możliwości ludzkiego ciała, przy pomocy którego przekazywana zostaje trudna historia współczesnego człowieka. Treścią i ideą jest ludzki los, ciężkie, monotonne życie i nigdy nie spełnione tęsknoty człowieka. Codzienna praca biurowa sprawia, ze stosunki ambitnej młodzieży z ludźmi i światem nikną aż wreszcie zupełnie przestają istnieć. Mechanicznie powtarzane czynności i procedury wyjaławiają człowieka.

Życie do złudzenia przypomina komputerową grę albo symulację idealnej firmy z androidami, które łatwo pomylić z prawdziwym urzędnikiem siedzącym za biurkiem. Wszystko jest poddane konwenasom i zgodne z procedurami. Funkcjonowanie organizmu w tej rzeczywistości sprawia, że nic nie jest spontaniczne, autentyczne, za to zwycięża standaryzacja ogarniająca powoli cały, ludzki świat.W tańcu pojawia się próba uchwycenia tej obawy, niepokoju i ostrzeżenia widzów o takim niebezpieczeństwie. Widać to na załączonym przykładzie z przedstawienia Teatru Tańca.

Fragment przytoczonej recenzji pozwala zorientować się w głębi aktorskiej interpretacji i skalę tego artystycznego przedsięwzięcia:

Zaskoczył publiczność nie tylko efektownym popisem tanecznym, ale także wielowątkowością i wielopłaszczyznowością problemów
międzyludzkich, zamkniętą ostatecznie w jedną spójną całość.


Zarówno sceny miłosne, jak i sceny bijatyk okazywały się idealnym połączeniem harmonii tańca z mową ciała.

Pisałao o tym przedstawieniu także nieco głębiej i szerzej Aleksandra Galas. "Po raz kolejny tancerze Zawirowań postanowili opowiedzieć o tym, co tkwi niejako „pod naskórkiem codzienności”, postanowili sięgnąć „dalej wzwyż i dalej w głąb”. Opisali marzenia, pragnienia i instynkty miotające biurowych yuppie. Opisali fantazje, którym typowe „biurwy” nie ośmielają się dać ujścia. Opisali świat nieograniczonych możliwości, świat ludzkiego instynktu, świat niemal freudowskich popędów. Jako scenografia służyły im jedynie typowe biurowe krzesła. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, jak wielkie są możliwości ludzkiego ciała i jak nieograniczone są zdolności tańca do przekazywania trudnych historii przy jego pomocy..."


"Po godzinach"
Teatr Tańca Zawirowania
choreografia zbiorowa
muzyka: collage muzyki elektronicznej
tańczą: Katarzyna Kizior, Elwira Piorun, Szymon Osiński, Bartek Figurski

NIEDZIELA 15 maja 2011 r. o godz. 18 00
Bilety: 30-40 zł.
Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnicka 6 w Warszawie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.