Facebook Google+ Twitter

Niedźwiecki przechodzi z "Trójki" do radia Złote Przeboje

Marek Niedźwiecki po 25 latach odchodzi z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jak informuje portal gazeta.pl, znany i lubiany radiowiec podpisał kontrakt z radiem Złote Przeboje należącym do Agory.

Marek Niedzwiecki. / Fot. AKPAMarek Niedźwiecki to jeden z najbardziej znanych prezenterów radiowych. W każdy piątek wieczorem rozpoczynał legendarną "Listę Przebojów Trójki", którą stworzył i prowadził nieprzerwanie przez ponad 25 lat. Jest to audycja, na której muzycznie wychowało się wielu Polaków. W latach 80. dla słuchaczy była powiewem wolności i najlepszą skarbnicą nowości muzycznych zza "żelaznej kurtyny".

O odejściu Niedźwieckiego mówiło się już kilkakrotnie. Otrzymywał propozycje m.in z Radia PIN, którego szefowie obiecywali, iż będzie mógł prezentować słuchaczom "swoją" muzykę w większym wymiarze czasowym. "Niedźwiedź" cały czas jednak pozostawał wierny "Trójce", do której trafił w 1981 roku z Polskiego Radia Łódź. Ostatnio, oprócz Listy Przebojów, 53-letni Niedźwiecki był gospodarzem trzygodzinnego pasma muzycznego "Markomania", audycji Smooth "Jazz Cafe", a także przywróconej w zeszłym roku "W tonacji Trójki".

Czytaj także:
Marek Niedźwiecki sepleni w warszawskim metrze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dla mnie to szok. Odejście głosu Niedźwiedzia z Trójki to prawie tak jakby umarł.
Najpierw miałem nadzieję, że to 1 kwietnia, ale jednak nie. Szkoda. Ciekawe kto następny...
Niestety coś ciągle odchodzi bezpowrotnie.
Mam nadzieję, że LP3 nadal będzie LP3. Tak jak od lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie cenię Niedźwiedzkiego. Nie będę po nim płakać... W RMFFM jest ktoś zdecydowanie lepszy od niego. Nazywa się Marcin Jędrych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałem już o tym w Wybiórczej, i do teraz nei mogę uwierzyć ... masakra po prostu, zarówno trójka bez Niedźwiedzia jak i Niedźwiedź w komercyjnym napierdzieladełku Agory ... porażka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla mnie to koniec pewnej epoki w dziejach Radia w Polsce. Symptomatyczne jest to, że póki co ani pan Marek ani pan Piotr Kaczkowski ani Pan Wojciech Mann nie doczekali się nastepców. Nie ma nowych głosów, które mogłyby zaistnieć w tak mocny sposób w świadomości słuchaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

heavenly, Niedzwiecki w tej jego "liscie przebojów" tez chłam wciskał, wiec w jakimś tam Radio Złote Przeboje będzie się czuł zupełnie dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Płakał nie będę, a Radio Złote Przeboje to ikona chłamu i masówki. Jeżeli taka "ikona" jak Niedźwiedzki się tam sprzedaje to...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie symbolem trojki, jeśli chodzi o muzykę, są Mann, Chojnacki, Jan Ptaszyn Wróblewski. Jesli chodzi o kabaret to ś.p. Jonasz Kofta (Dialogi na Cztery Nogi w ITR) czy Maciek Zembaty (magazyn Zgryz
i Rodzina Poszepszyńskich). Niedzwiedzkiego nie cenię specjalnie, płakać po nim nie będę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedźwiedź normalnie sobie jaja robi chyba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiedzcie, że to sen...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka szkoda. Niedźwiedzki to wręcz żywa ikona "trójki".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.