Facebook Google+ Twitter

Niedźwiedzie znikną z ogrodu przy warszawskiej trasie W-Z?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-07 13:49

Bardzo możliwe, że niedźwiedzie, które żyją obecnie w parku przy trasie W-Z, przeniosą się do zoo. Zastąpić mają je podobizny z brązu. - Chodzi o zdrowie zwierząt - zapewnia dyrektor zoo.

Niedźwiedź brunatny / Fot. SimmJak podaje TVN Warszawa powstał projekt, który zakłada przeniesienie miśków do ogrodu. Dyrektor zoo Andrzej Kruszewicz wskazuje jednak, że nie jest to takie proste: trzeba zorganizować same przenosiny, uwzględnić poziom stresu zwierząt oraz to, że stały się one symbolem Pragi.

Pod opieką zoo znajduje się sześć niedźwiedzi. Możliwe, że trafią tam dwa kolejne z Puszczy Kampinoskiej, dlatego dyrektor ogrodu martwi się, że jeżeli miśki "miałyby zamieszkać razem
na wybiegu w ogrodzie, zrobiłoby się tam ciasno".

Dodatkowym problemem jest fakt, że praskie miśki stały się symbolem Pragi. Jak podaje TVN Warszawa mieszkańcy uważają je za "wizytówkę stolicy". Na otarcie łez Andrzej Kruszewicz proponuje, by żywe niedźwiadki zastąpiły figurki z brązu. Warszawiacy nie chcą jednak, by misie wyprowadziły się do ogrodu.

Jak zapewnia dyrektor zoo, chodzi tutaj jedynie o zdrowie zwierząt. Do ostatecznej decyzji potrzebne są wyniki badań kału. Na podstawie analizy porównawczej próbek zebranych od niedźwiedzi z Pragi z zoo oraz tych, które żyją w Tatrach, zostanie określony poziom stresu praskich miśków. Dopiero wówczas zapadnie ostateczna decyzja. Taka przeprowadzka to duży stres dla zwierząt - trzeba je uśpić i przewieźć w obce środowisko. Wszystko to należy uwzględnić, zanim zostanie powiedziane ostatnie słowo w tej sprawie. Nic nie jest jeszcze przesądzone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pierwsze słyszę o niedźwiedziach w Puszczy Kampinoskiej. Czy to nie pomyłka?

Miast brązowych pomników warto może teren przeznaczyć na inny zwierzyniec propagujący ZOO i podtrzymujący tradycję tego miejsca. Na pewno warto popracować nad tematem. A może wciągnąć w to mieszkańców i przyrodników? Mam nadzieję, że dyrektor Kruszewicz dostrzega wagę tematu i dla ZOO i dla miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.