Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31617 miejsce

Niegowonice. Patrz, gdzie stawiasz stopę!

Dziura. Głęboka na co najmniej pół metra, bez problemu można włożyć w nią stopę, a tuż obok znajduje się sklep spożywczy, bank i przystanek autobusowy.

fot. Dziura pomiędzy betonowymi płytami. Tuż obok sieciowy sklep handlowy, oddział banku i przystanek autobusowy. / Fot. Mateusz BarczykIntensywne opady śniegu oraz długo utrzymująca się minusowa temperatura zrobiły swoje. Roztopy ujawiają kolejne, niebezpiecznie dla człowieka atrakcje na polskich drogach, chodnikach czy poboczach.

Jest duża. Bez większego problemu dorosły człowiek może w nią włożyć swoją stopę. Z pewnością jest głęboka, bo pod betonowymi płytami przepływa rzeczka. Do tej pory była niewidoczna, a to dlatego, że zalegał na niej lód i gruba warstwa śniegu. Wystarczyło jednak kilka dni plusowej temperatury i słonecznych popołudni, by wreszcie mogła się pokazać. Tak, to dziura jakich wiele!

Może nie wzbudziłaby zainteresowania, gdyby nie fakt, że znajduje się w miejscu o szczególnie dużym natężeniu ruchu. Sieciowy sklep handlowy znajduje się tuż za nią. Po jej prawej stronie jest oddział banku, a kilka metrów dalej - przystanek autobusowy.

Codziennie przechodzą obok niej ludzie. Młodzi, starsi, pełnosprawni i ci, poruszający się z pomocą laski. Codziennie rano przechodzą obok niej dzieci do szkoły, a popołudniami znów ją mijają, wracając do domów. Ludzie parkują swoje samochody i wychodzą na zakupy do sklepu. Oby tylko nikt się nie zagapił!

Pamiętajmy, że każdą taką roztopową niespodziankę warto zgłosić. Inaczej stanowi zagrożenie i może doprowadzić do poważnego wypadku. Takie zgłoszenia i interwencje możemy kierować do policji, Urzędu Gminy lub Powiatowego Zarządu Dróg. Pamiętajmy, dziura sama się nie załata, a urzędnicy lekcji jasnowidztwa u Nostradamusa nie pobierali.

Z niecierpliwością będę czekał na efekty mojego zgłoszenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy przesłałeś tekst do urzędu gminy lub Powiatowego Zarządu Dróg o twojej notatce, bo urzędnicy tylko wtedy reagują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.