Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23832 miejsce

"Niegrzeczne księżniczki" - prawdziwe historie

"Niegrzeczne księżniczki" Lindy Rodriguez McRobbie to zbiór 30 opowieści o kobietach z różnych czasów i zakątków świata, których losy nie były wcale takie cukierkowe, jak by się mogło wydawać.

okładka / Fot. wydawnictwo ZnakLosy księżniczek kojarzą się z życiem w luksusie, pięknymi strojami, bogactwem i szczęściem. Niestety życie to nie bajka. I wiele księżniczek nigdy nie zaznało szczęśliwego zakończenia w życiu. Niektóre znalazły się w sytuacjach, których nie mogły kontrolować. Właśnie o nich opowiada Linda Rodriguez McRobbie.

"Niegrzeczne księżniczki" to zbiór 30 opowieści o kobietach z różnych czasów i zakątków świata. Książka została podzielona na 7 części: "Wojowniczki. Księżniczki, które prowadziły własne wojny", "Uzurpatorki. Księżniczki, które przejmowały władzę w świecie mężczyzn", "Intrygantki. Księżniczki, które knuły i spiskowały", "Ocalone. Księżniczki, które dokonywały kontrowersyjnych wyborów", "Imprezowiczki. Księżniczki, które używały życia na całego", "Ladacznice. Księżniczki, które zyskały sławę dzięki ekscesom seksualnym" i "Wariatki. Księżniczki, które oszalały lub były bliskie szaleństwa".

Ich losy nie były wcale takie cukierkowe - wprost przeciwnie. Jak tłumaczy Linda Rodriguez McRobbie: prawdziwe księżniczki były zdolne do czynów wzniosłych i okrutnych; podejmowały idiotyczne decyzje i popełniały błędy, kochały niewłaściwych ludzi albo zbyt wielu ludzi albo zbyt mało ludzi. Kłamały, mordowały, wykorzystywały seks jako kobiecą broń i przebierały się za mężczyzn, byleby tylko utrzymać się przy władzy. Nie bały się mieć na rękach brudu ani krwi. Owe kobiety były ludźmi, jednakże słowo księżniczka, ze swymi niezliczonymi konotacjami, często przyćmiewa ich człowieczeństwo.

Na kartach książki przewijają się takie nazwiska, jak: Olga Kijowska - księżniczka, która urządziła rzeź, by zostać świętą, Njindja z Ndondo - księżniczka, która miała wiele "konkubin", Roksolana- księżniczka, która z seksualnej niewolnicy stała się sułtanką, Lukrecja - renesansowa księżna mafii, Charlotta Hohenzollern (Pruska) - księżniczka, która urządzała orgie, Karolina Brunszwicka - księżniczka, która się nie myła, Elżbieta Bawarska - księżniczka, która nosiła maskę z mięsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :) Mam nadzieję, że się skusisz na tę lekturę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy, wciągający tekst.
Zachęciłaś mnie aby sięgnąć o ten tytuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.