Facebook Google+ Twitter

Niekłamane lekcje patriotyzmu w polskiej szkole

Biało-czerwone flagi przepasane kirem, wystawy okolicznościowe poświęcone narodowej tragedii to tylko niektóre przedsięwzięcia w polskiej szkole upamiętniające śmierć Polaków, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie lotniczej.

Wystawa okolicznościowa - smoleńska tragedia rządowego samolotu, Zespół Szkół w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoKlasa II c z wychowawczynią Panią Aleksandrą Jankowską - Zespół Szkół w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego
W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz wszystkich osób, które zginęły w katastrofie rządowego samolotu polska szkoła stanęła przed wielkim wyzwaniem uczczenia pamięci ofiar tego narodowego dramatu.

Na budynkach wszystkich polskich szkół zawisły biało-czerwone flagi przepasane kirem. Już w dwa dni po tragedii, w czasie poniedziałkowych lekcji, uczniowie i nauczyciele minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłych.

W wielu polskich szkołach zorganizowane zostały wystawy okolicznościowe upamiętniające tragiczną śmierć wszystkich tych, którzy zginęli w drodze na uroczyste obchody do Katynia. Wiele godzin wychowawczych zostało poświęconych katyńskiej tragedii tej sprzed 70 laty i tej z soboty 10 kwietnia 2010 roku. W wielkim skupieniu i zadumie nauczyciele wraz z uczniami gromadzili się przy tablicach, okolicznościowych wystawach i rozpamiętywali rozmiar tragedii.

Tygodniowa żałoba narodowa stała się próbą polskiego patriotyzmu i polskości. Smoleńska tragedia na zawsze pozostanie w pamięci wielu polskich uczniów. Gorzka prawda dotycząca mordu katyńskiego i smoleńska tragedia rządowego samolotu zburzyła na zawsze uczniowską obojętność na tragedię polskiego narodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Daremny trud jeśli po lekcji patriotyzmu dzieci oglądają niejakiego Wojewódzkiego i jego programy w telewizji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.