Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8769 miejsce

(Nie)kontrolowane wpisy uczniów

Uczennica, wracając do ławki po otrzymaniu oceny niedostatecznej, słyszy od nauczyciela: "Nie dość że brzydka, to głupia”. Nauczyciel ze słupskiego Mechanika o inicjałach P.G. mówi do uczniów: „Nie wku*** mnie dzś, bo żona mi nie dała”.

 / Fot. Karol KotusiewiczTo tylko niektóre z wypowiedzi publikowanych na fanpage’u „Cytaty nauczycieli ze Słupska” na Facebooku. Codziennie pojawia się tu kilka nowych wpisów. Popularność strony rośnie błyskawicznie.

Choć strona została utworzona 20 maja, to już po kilku dniach miała ponad 2 tysiące fanów. Pomysł powołania profilu zrodził się w głowach dwóch uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku. Inspiracją były podobne strony, które założyła młodzież w Bytowie czy Szczecinie.

Obecnie stronę polubiło ponad 3 tysiące uczniów. Liczba fanów i wpisów rośnie z dnia na dzień. Część z wypowiedzi ma charakter bardzo wulgarny.
Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ponad 2 miesiące wakacji, ferie zimowe, świąteczne można się zanudzić. Nauczyciel musi coś zabawnego powiedzieć na lekcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja na swojej drodze spotkałam wielu świetnych nauczycieli, ale były też wyjątki, z perspektywy czasu widzę, że te osoby nic w swoim życiu nie osiągnęły, oprócz złych wspomnień u swoich uczniów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli na Facebooku pisze się o polityce i walkach przeciw dyktatorom. To i uczniowie niech mają prawo do wypowiedzi na tematy dotyczące ich szkoły! Byle to była prawda.

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hadrian Komiński - zastanawiam się co może skłaniać ludzi do tego typu wypowiedzi. Nie udało się zrobić magisterki? A może jakiś kompleks wynikający z uprawiania zawodu do którego każdego tłuka bez magisterki przyjmują?
Co do cytatów z nauczycieli to rzeczywiście fanpage powstają w wielu miastach i miasteczkach. Na niektórych można poczytać wiele zabawnych wypowiedzi, inne pełne są wulgaryzmów. Problem chyba tkwi jednak w tym, że nikt tego nie kontroluje. W zasadzie można napisać co się chce zupełnie anonimowo. Nauczyciel, którego cytujemy mimo skrótu nazwiska anonimowym nie pozostaje. Bo ilu panów Janów K. lub J.K. może być w jednej niedużej szkole? A jeśli cytaty są sposobem na przywalenie belfrowi to tylko kwestią czasu są oskarżenia o naruszenie dóbr osobistych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak chodziłem do szkoły to nasza nauczycielka polskiego miała tylko wykształcenie średnie i właśnie uczyła się zaocznie, nauczycielka rosyjskiego naturalizowana Litwinka uczyła matematyki mimo, że mieliśmy problem by w ogóle zrozumieć o czym mówi, a do kompletu mieliśmy jeszcze alkoholika, pana ze skłonnościami do ataków furii i nauczycielkę fizyki upierającą się, że powietrze jest wyłącznie nad kulą ziemską, a nie pod nią...
Po prostu w tamtych czasach media o tym nie pisały...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norma, przecież dziś nauczycielem może być byle tłuk po magisterce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachowania godne potępienia - zarówno ze strony "nauczyciela", jak i jego podopiecznych, bawiących się jego wulgarnością. Wszystko się deprecjonuje...
Swoją drogą... Ciekawe, do czego by doprowadziła działalność w drugą stronę - czyli imiennego odnotowywania publicznego wszystkich niecenzuralnych wypowiedzi uczniów przez nauczycieli. Zginęlibyśmy pod natłokiem wulgarności obu stron...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, co gorsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać, nauczyciele nie są jedynie od tego, by "lansować" prawo jazdy i dwa dopuszczalne błędy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.