Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19991 miejsce

Niekonwencjonalne kuracje, czyli "Lekarz mimo woli" w Teatrze XL

Sztuka Moliera pokazuje, że życie potrafi spłatać figla i trzeba umieć się dostosować do zaistniałej sytuacji.

Patryk Pawlak (Geront), Zbigniew Pożoga (Sganarell) / Fot. Piotr Gamdzyk, Teatr XLSpektakl "Lekarz mimo woli" w reżyserii Sergeia Timofeeva to ponadczasowa komedia Moliera. Głównym bohaterem jest drwal Sganarell (Zbigniew Pożoga), birbant i utracjusz, który całe dnie przesiaduje w lesie i nie pomaga swojej żonie Marcynie (Magdalena Łoś) w codziennych obowiązkach. Nie przyjmuje słów krytyki i kłóci się z żoną, którą zdarza mu się uderzyć.

Marcyna ma dość jego zachowania i postanawia się zemścić. Pod wpływem jej podstępu, Sganarell zostaje wzięty za genialnego lekarza i siłą doprowadzony na dwór Geronta (Patryk Pawlak), by uzdrowić jego córkę Lucyndę (Dorota Chwedorowicz). Czy brak znajomości medycyny okaże się dużą przeszkodą?

Zbigniew Pożoga (Sganarell), Magdalena Łoś (Marcyna) / Fot. Piotr Gamdzyk, Teatr XLJeśli chodzi o grę aktorską, to wszyscy byli wprost stworzeni do swych ról. Jednak na największe brawa zasłużyli Zbigniew Pożoga jako Sganarell, człowiek leniwy, który z dnia na dzień musiał stać się lekarzem, choć o medycynie nie miał najmniejszego pojęcia oraz Magdalena Łoś jako Marcyna, niepokorna i złośliwa żona Sgnarella, która postanowiła ukarać swojego ukochanego.

Lekarz mimo woli / Fot. Piotr Gamdzyk, Teatr XLBardzo podobali mi się także Dorota Chwedorowicz jako Lucynda, nieznośna i buntowniczo nastawiona do życia córka Geronta, która postanowiła sprzeciwić się woli ojca i pójść za głosem serca oraz Diana Karamon jako Jagusia, ponętna mamka i żona Walerego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.