Facebook Google+ Twitter

Niekonwencjonalny salonik poetycki w Sosnowcu

W Sosnowcu od niedawna działa niekonwencjonalny salonik literacki. 21 lutego odbył się w Galerii wytworniaNOWA wieczór autorski poety Sławomira Matusza. Było to drugie spotkanie poetyckie, połączone z wystawą współczesnego malarstwa

Poeta Sławomir Matusz czyta swoje wiersze, na ścianach prace studentów ASP. / Fot. Mira KostyłaW sosnowieckiej galerii wytworniaNOWA przy Studiu Sztuk Plastycznych WYTWORNIA, 21 lutego br. przekrój przez dotychczasową swą twórczość zaprezentował poeta Sławomir Matusz. Czytając wiersze chronologicznie, autor zabrał swoich gości w podróż przez własne życie, jakże zanurzone w polskiej rzeczywistości. Zaskoczył słuchaczy różnorodnością swoich twarzy - poety buntownika, poszukującego Boga i sensu własnego istnienia, czułego kochanka, męża zafascynowanego cudem obcowania z dzieckiem i żoną, a w końcu syna niepogodzonego ze śmiercią swojej matki.

W każdym wcieleniu twórca wydał się zgromadzonym do końca przekonujący i prawdziwy. Niemały udział w stworzeniu niezwykłego klimatu tego wydarzenia miała prowadząca spotkanie Edyta Antoniak. Doktorantka polonistyki w duecie z artystą, przekomarzając się z wdziękiem i czytając wspólnie poezję, urządzili zaproszonym gościom doprawdy smakowity wieczór. Zakończyła go licytacja nowego tomiku wierszy "5:31 Ojciec Konrad", nabywca otrzymał specjalną dedykację od poety. W warstwie plastycznej spotkaniu towarzyszyła wystawa "kAlejdoSkoP", prezentująca prace malarskie i graficzne studentów ASP z Katowic, Poznania, Krakowa i Łodzi, drugą jej część można oglądać a CEiWM KANA. Niestety nie znalazł się ochotnik do rozegrania partii szachów z mistrzem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.