Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11192 miejsce

Niekryty Krytyk - wideo kariera prosto z YouTube

Od kilku lat wideo Niekrytego Krytyka zdobywają rzesze fanów w internecie. Na czym polega fenomen jego twórczości? Czy to kopia Kuby Wojewódzkiego czy nowa, ważna postać w mediach?

 / Fot. screenJest dobrze znany dużej części użytkowników portalu youtube.com. Budzi mieszane emocje: dla jednych jest zabawnym komentatorem kultury telewizyjnej, której jesteśmy świadkami, dla innych jest marną kopią showmanów typu Kuby Wojewódzkiego czy Szymona Majewskiego. Nazywa się Maciej Frączyk, wychował na łódzkich Bałutach, mieszka w Poznaniu, jest absolwentem filologii angielskiej i kiedyś parał się krytyką filmową. To najważniejsze informacje, jakie można znaleźć o Niekrytym Krytyku w sieci.

Na czym polega fenomen jego działalności? Jego filmy były wyświetlane w internecie blisko 50 milionów razy. Opierają się one nie tyle na krytyce, co na wyszydzaniu filmów, programów edukacyjnych, seriali czy "gwiazd internetu" typu Lech Roch Pawlak. Czasami można mieć pretensje o poziom żartów czy komentarzy autorstwa Frączyka, ale jednego nie można mu zarzucić - konsekwentnie wyśmiewa żenująco słabe, a czasami wręcz idiotyczne produkcje.

Ostatnio wziął na warsztat po jednym odcinku seriali typu docu-soap produkcji Polsatu "Dlaczego ja?" i "Trudne sprawy". Są to programy nieedukacyjne, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, są żenujące pod względem aktorskim, pokazują życie rodzinne jako jedną wielką patologię i niestety cieszą się ogromną popularnością. Szkodliwość tych programów polega na tym, że przez dokumentalny charakter mogą sprawić na widzach wrażenie, że tak wygląda życie. Niekryty Krytyk w kilkanaście minut w inteligentny i zabawny sposób ukazuje nie tyle wady tych programów, co brak jakichkolwiek zalet.


Skąd się biorą porównania Macieja Frączyka do Kuby Wojewódzkiego? Analogii jest niemało, obaj dysponują specyficznym, inteligentnym i często sarkastycznym humorem. Mają także wspólnych wrogów - niską kulturę i środowisko radiomaryjne.

Do niedawna Niekryty Krytyk podkreślał, że działalność internetową traktuje jako hobby i na życie zarabia normalnie pracując. Ostatnimi czasy udało mu się przebić do mediów mainstreamowych - od poniedziałku do piątku prowadzi o 7.45 felieton w Radiu Zet. Maciej Frączyk udowadnia, że aby odnieść sukces, niekoniecznie trzeba szokować golizną, czy głupotą, ale wystarczy mieć pomysł na siebie i inteligencję. Życzymy powodzenia.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To je Polsza!
  • To je Polsza!
  • 11.11.2011 19:47

Pytanie to autora:
Cytując:
"Są to programy nieedukacyjne, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, są żenujące pod względem aktorskim, pokazują życie rodzinne jako jedną wielką patologię i niestety cieszą się ogromną popularnością"

Możesz wskazać skąd takie informacje pobrałeś? Na jakiej grupie ludzi była prowadzona ankieta?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jego filmy były wyświetlane w internecie blisko 50 milionów razy." Wow poczułam, że ominęło mnie coś ważnego :) co do ostatniego zdania to zastanawiam się na ile to jest poza i kreacja nieistniejącj "osobowości" a na ile prawda o samym Macieju Frączyku?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ignor
  • ignor
  • 10.11.2011 12:12

"Mają także wspólnych wrogów - niską kulturę i środowisko radiomaryjne." - bez sensu przytyk do RM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.