Facebook Google+ Twitter

Niektóre przypadki autyzmu nie są wykryte z powodu złej diagnozy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 10:48

Znaczna liczba dzieci chorych na autyzm nie ma prawidłowej diagnozy - wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii. Najnowsze statystyki wskazują, że autyzm jest chorobą występującą znacznie częściej niż przypuszczano.

Światowi eksperci w dziedzinie autyzmu z Uniwersytetu Cambridge przeprowadzili badania na ponad 20 tysiącach dzieci. Zaburzenia autystyczne wykryto u prawie jednego procenta testowanych - to 12 razy więcej niż 30 lat temu. Zdaniem naukowców, oznacza to, że dwie trzecie dzieci chorych na autyzm nie ma prawidłowej diagnozy.

Niezależni eksperci zwracają uwagę, że problem ten dotyczy niemal wszystkich krajów.
Liczba osób z zaburzeniami autystycznymi rośnie w ostatnich latach bardzo szybko, nie jest jednak pewne, czy jest to faktyczny wzrost zachorowań, czy lekarze, nauczyciele i rodzice mają dziś większą wiedzę na temat tej choroby i potrafią lepiej rozpoznać objawy.

Autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym - chorzy mają kłopoty z mówieniem, uczeniem się i kontaktami społecznymi. Często przejawiają obsesyjne, powtarzające się zachowania.

Autyzm jest nieuleczalny, choć dobre efekty przynosi wcześnie rozpoczęta i intensywna terapia.
W Polsce liczbę osób chorych na autyzm szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy. Najnowsze statystyki wskazują jednak, że może być ich znacznie więcej - nawet około 300 tysięcy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.