Facebook Google+ Twitter

Niektóre rodziny ofiar są bez pieniędzy na życie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-15 08:39

Wdowy po Januszu Krupskim i Krzysztofie Putrze są w szczególnie trudnej sytuacji - pisze "Rzeczpospolita". Posłanka PiS Barbara Bartuś poinformowała, że trzy rodziny zmarłych posłów tej partii zostały pozbawione pieniędzy na życie. Banki zablokowały konta, bo żony nie mają pełnomocnictw do kont osobistych.

"Rzeczpospolita" pisze, że Joannie Krupskiej, wdowie po Januszu Krupskim, kierowniku Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, który zginął w katastrofie, przyjaciele od niedzieli przynoszą jedzenie. Krupscy mają siedmioro dzieci, z czego najmłodsze liczy dziesięć lat. Zawsze ciężko im było wiązać koniec z końcem - dodaje gazeta. Według przyjaciółki Joanny Krupskiej, z renty po zmarłym mężu rodzinie nie uda się wyżyć.

Trudna jest także sytuacja rodziny Krzysztofa Putry, wicemarszałka Sejmu, który zostawił ośmioro dzieci i niepracującą żonę. Przyjaciele Putrów mówią, że podzielili oni między sobą obowiązki - on pracował na dom, wybierał dzieciom szkoły, spłacał kredyty, ona wszytsko organizowała. Nie wiadomo, co teraz będzie ze spłatą kredytu, który Putrowie wzięli na remont domu.

"Rzeczpospolita" pisze, że posłowie PiS postanowili w poniedziałek, że składki klubowe zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin ofiar.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.