Facebook Google+ Twitter

Niektóre warszawskie szpitale odsyłają chorych z kwitkiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 16:09

Niektóre warszawskie szpitale - mimo wolnych miejsc - odsyłają chorych z kwitkiem. Przeprowadzona przez Fundusz kontrola wykazała, że na oddziałach są wolne łóżka, a placówki nie informują o tym pogotowia ratunkowego i nie przyjmują chorych.

Rzeczniczka mazowieckiego oddziału NFZ Wanda Pawłowicz powiedziała, że przeprowadzona przez Fundusz kontrola wykazała, że na oddziałach są wolne łóżka, a placówki nie informują o tym pogotowia ratunkowego i nie przyjmują chorych.

Wanda Pawłowicz dodała, że Fundusz będzie prowadzić kolejne wizytacje i będzie starał się zdyscyplinować szpitale. NFZ może nałożyć na zakład opieki zdrowotnej karę albo nawet zerwać umowę na świadczenie usług.
Na 15 skontrolowanych tylko 3 szpitale - przy ulicy Banach, Lindleya oraz Centrum ATTIS nie odmawiały pomocy chorym. W Centralnym Szpitalu Klinicznym pacjenci leżeli na 26 dostawkach.

Między innymi Szpitale: Praski, Bródnowski i Grochowski miały po kilka - kilkanaście wolnych miejsc na oddziałach internistycznych, ale odsyłały pacjentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.