Facebook Google+ Twitter

Nielegalna demonstracja Greenpeace

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-09 16:40

Organizacja Greenpeace robiła nielegalne demonstracje oraz naruszała prawa własności, a także godności rolników.

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację od rzecznika prasowego Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych o wydaniu oświadczenia w sprawie demonstracji Greenpeace.
W poniedziałek 5 października Greenpeace naruszyło prawa polskiego rolnika wkraczając na prywatne pole kukurydzy w okolicach Raciborza, organizując pokazową demonstrację przeciwko uprawom genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy. Aktywiści nie tylko dopuścili się złamania prawa, ale przede wszystkim naruszyli dobre imię miejscowego rolnika. Bezpodstawne oskarżenia, jakie skierowali pod jego kątem obiegły nie tylko lokalne, ale i ogólnopolskie media.

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych apeluje do polskich władz o podjęcie stosownych kroków prawnych przeciwko nielegalnym, łamiącym prawo akcjom Greenpeace. Akty terroryzmu pseudo-ekologów, którzy mają chronić rodzimie rolnictwo i polskich rolników łamią polskie prawo i naruszają dobre imię rolników. Greenpeace podejmuje nielegalne działania przeciwko producentom rolnym, jednocześnie oskarżając ich o bezprawne prowadzenie uprawy kukurydzy genetycznie zmodyfikowanej. Uprawa dopuszczonej w Unii Europejskiej kukurydzy Bt z genem odporności na omacnicę prosowiankę jest legalna, a polscy rolnicy decydując się na wykorzystanie tej technologii w swoich gospodarstwach nie naruszają powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Kukurydza genetycznie zmodyfikowana MON 810 została oficjalnie dopuszczona do uprawy w Unii Europejskiej, została bardzo dokładnie sprawdzona i przebadana pod kątem bezpieczeństwa dla ludzi i zwierząt oraz środowiska naturalnego, a w efekcie wpisana do Wspólnotowego Katalogu Odmian Roślin Uprawnych. Oskarżenia stawiane przez aktywistów Greenpeace są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd zarówno rolników, polityków jak i opinię społeczną. Członkowie Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych oczekują merytorycznej i zgodnej z aktualnie obowiązującym stanem prawnym dyskusji na temat GMO, bez zafałszowań i nieprawdziwych faktów. Członkowie domagają się ochrony interesów polskich rolników oraz zabezpieczenia przez służby państwa przed podobnymi atakami w przyszłości. Podobne akcje, które zapewne nasilą się w przyszłości naruszają dobre imię polskich rolników, którzy podejmują działania zgodne z prawem wspólnotowym. Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych domaga się wszczęcia postępowania prawnego wobec organizacji i osób, które dopuściły się naruszenia prawa własności które jest gwarantowane konstytucją :

Art. 30.
Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

-----
Autor: Paweł Głowacki
http://www.infotuba.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.