Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27205 miejsce

Nielegalna fabryka, tony tytoniu i miliony papierosów

Nielegalna fabryka, tony tytoniu i miliony papierosów – rozpracowana grupa przestępcza . W sprawie zatrzymano 6 osób. Wartość zabezpieczonego towaru oraz uszczupleń podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 33 milionów złotych.

Zlikwidowana na Dolnym Śląsku nielegalna fabryka papierosów, zabezpieczona kompletna linia technologiczna, przechwycone 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej, to efekt wspólnej akcji funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, policjantów z Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariuszy Izby Celnej we Wrocławiu.


W wyniku dynamicznie prowadzonych wspólnych działań, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze Izby Celnej we Wrocławiu, zlikwidowali nielegalną fabrykę wyrobów tytoniowych, w której produkowano papierosy oznaczone znakiem towarowym marki Marlboro.Efektem przeprowadzonej akcji jest przechwycenie 22 ton krajanki tytoniowej, 3,5 miliona sztuk wyprodukowanych w fabryce papierosów, zabezpieczenie kompletnej linii technologicznej, w tym specjalistycznych maszyn o wartości około 700 tysięcy złotych, różnego rodzaju komponentów wykorzystywanych przy produkcji oraz kilkudziesięciu tysięcy etykiet ze znakami Marlboro. Wartość zabezpieczonego towaru wraz z uszczupleniami podatku akcyzowego szacuje się na kwot ę około 33 milionów złotych.

Rozpracowanie grupy przestępczej było efektem działa operacyjnych, realizowanych od kilku miesięcy przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Tuplicach oraz przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Prowadzone wcześniej odrębne działania i zebrane przez wymienione służby informacje doprowadziły do wspólnych ustaleń i realizacji, przeprowadzonej na początku października br. Funkcjonariusze zlokalizowali miejsce, w którym prowadzona była nielegalna produkcja. Okazało się, że fabryka działała na terenie powiatu legnickiego.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, zorganizowana grupa przestępcza działała głównie na terenie województwa dolnośląskiego, jednak papierosy wyprodukowane w fabryce rozprowadzane były na terenie całego kraju, jak i państw europy zachodniej. Wydajność fabryki szacuje się na około milion sztuk papierosów dziennie.

Oprócz linii produkcyjnej, funkcjonariusze zlikwidowali także dwa magazyny, mieszczące się na terenie powiatów – legnickiego i jaworskiego. Tam grupa przechowywała wyprodukowane papierosy, tytoń przeznaczony do ich produkcji, a także podrobiony produkt w postaci woreczków z tytoniem oznaczonym nazwą jednej ze znanych marek tytoniowych.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej


W ramach działań ukierunkowanych na rozpracowanie wyżej wymienionej, zorganizowanej grupy przestępczej, funkcjonariusze przechwycili także na przejściu granicznym w Olszynie, TIR-a z ładunkiem papierosów, pochodzących ze zlikwidowanej fabryki.

W tej sprawie zatrzymano 6 osób, podejrzewanych o ten przestępczy proceder. Obecnie funkcjonariusze Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego i Izby celnej współdziałając, wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przewidywane są dalsze zatrzymania.

Mimo braku kontroli granicznej na polsko - niemieckiej granicy funkcjonariusze Straży Granicznej działają bardzo skutecznie przy zachodniej granicy Polski, głównie poprzez prowadzenie działań operacyjnych. Powyższe to właśnie wynik pełnej profesjonalizmu, drobiazgowej i rzetelnej pracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.


 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej  / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.