Facebook Google+ Twitter

Nielegalna kopalnia torfu w Łagiewnikach

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-05-02 07:53

Ogromną dziurę w ziemi odkryli łódzcy leśnicy przy ul. Okólnej, ok. 30 m od rzeki Bzury. Nielegalnie wydobywano z niej torf. Działka znajduje się na obszarze parku krajobrazowego. Jeszcze nie wiadomo, do kogo należy - pisze "Express Ilustrowany".

- W ostatnich dniach wywieziono stąd ok. 300 m sześciennych torfu, wsypując na jego miejsce gruz - mówi Dariusz Wrzos, kierownik Leśnictwa Miejskiego w Łodzi. - Torf wydobywano tu już na początku lat 90., ale później proceder przerwano. Ogółem ktoś wykopał na tej działce ok. 35 tys. metrów sześciennych torfu. Metr sześc. torfu tej klasy kosztuje ok. 200 zł, zatem z działki przy ul. Okólnej zniknął naturalny nawóz wartości 7 mln zł!

- Żeby legalnie wydobywać torf, właściciel gruntu powinien złożyć w UMŁ wniosek o wyłączenie terenu z produkcji rolnej oraz zwrócić się do starosty o pozwolenie na eksploatację złoża. Żadnego z tych warunków nie spełniono - dodaje Dariusz Wrzos.

Zdaniem szefa łódzkiego leśnictwa, nie ma możliwości prawnej, by ukarać winowajcę, chyba że doniesienie o popełnieniu przestępstwa złoży... właściciel gruntu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.