Facebook Google+ Twitter

Nielegalne apteki docierają do młodzieży przez Facebooka i YouTube

Szef oenzetowskiego Międzynarodowego Urzędu Kontroli Narkotyków (INCB) ostrzega przed nielegalnymi aptekami, które wykorzystują portale społecznościowe, między innymi do sprzedaży narkotyków.

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiSzef INCB Hamid Ghodse twierdzi, że nielegalne apteki stały się niezwykle wyrafinowane w swoich działaniach. Do młodzieży starają się one dotrzeć wykorzystując popularne portale społecznościowe.

"Nie reklamują teraz bezpośrednio sprzedaży leków, lecz wykorzystują YouTube czy Facebooka, by przyciągnąć na swoje strony internetowe. Kiedy na nie wejdziesz, widzisz, że sprzedają również nielegalne leki" oświadczył Ghodse.
Oznajmił on również, jak czytamy na rynekzdrowia.pl, że według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) niemal połowa leków oferowanych za pomocą aptek internetowych to podróbki.

Raport roczny INCB opisuje to zjawisko jako stwarzanie wrażenia legalności, gdzie apteki internetowe zamieszczają np. wizerunki i wypowiedzi fałszywych lekarzy. Spośród 12 tys. przesyłek, które przechwycono w 2010 r., aż 58 proc. pochodziło z kilku krajów w tym Polski.

Szef INCB apeluje do młodych ludzi, aby dokonywali wyboru świadomego, dokładnie sprawdzając, z kim komunikują się drogą elektroniczną i uważali na to co kupują za pomocą internetu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dlatego strasznie mnie ubawiła ustawa antyhazardowa. Władze ogłosiły sukces, a ja propozycji internetowych kasyn to dostaję kilka dziennie na maila. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

W epoce internetu wszyscy, do wszystkich, ze wszystkim docierają. Nie ma mocnych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.