Facebook Google+ Twitter

Nielegalne polskie mięso na Słowacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 20:31

Pracownicy słowackiego Inspektoratu Weterynarii odkryli nielegalny magazyn polskiego mięsa. Było składowane w piwnicy mieszkalnego bloku w Spiskiej Novej Vsi na Spiszu. Właścicielowi magazynu grozi grzywna w wysokości 300 tysięcy euro i 5 lat więzienia.

Magazyn znajdował się w pomieszczeniach jednego z domów w dzielnicy Zachód, niedaleko siedziby powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Należał do miejscowego przedsiębiorcy, który sprowadzał nielegalnie mięso z Polski, a następnie dostarczał je do miejscowej masarni.

Przewodnicząca Inspektoratu Weterynarii w Spiskej Novej Vsi powiedziała, że na magazyn zwrócili uwagę zaniepokojeni sąsiedzi z bloku. Przeszkadzały im samochody dostawcze z zagraniczną rejestracją parkujące przed budynkiem.

Pracownicy Inspektoratu stwierdzili, że słowacki właściciel magazynu nie miał pozwolenia na składowanie mięsa. W chłodni odkryto między innymi 90 kilogramów zamrożonego, polskiego mięsa bez jakichkolwiek faktur.

Zdaniem komisji, niektóre produkty były nieświeże. Istnieje podejrzenie, że w pobliskiej masarni dodawano je do wędlin. Podczas śledztwa zatrzymano kilka osób.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.