Facebook Google+ Twitter

Nielegalne reklamy na przystankach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 07:49

Umieszczanie reklam i ogłoszeń na przystankach, słupach i ogrodzeniach jest nielegalne, ale bardzo trudno z tym zjawiskiem walczyć.

Marek Kulasza z warszawskiej Straży Miejskiej mówi, że zgodnie z prawem nie można ukarać firmy, która zleca reklamę, a jedynie osobę, która ją przykleja. Jeśli strażnikowi miejskiemu uda się przyłapać na gorącym uczynku osobę, umieszczającą plakat, może ją ukarać mandatem od 20 do 500 złotych, lub skierować sprawę do sądu.

Tymczasem nielegalne reklamy są dużym problemem. Według Iwony Fryczyńskiej, rzeczniczki prasowej Zarządu Oczyszczania Miasta w Warszawie, plakaty nie tylko szpecą, ale mogą być też niebezpieczne. Jeśli są umieszczone przy drogach - ograniczają widoczność i rozpraszają uwagę kierowców.

Reklamami i ogłoszeniami oklejane są przystanki komunikacji miejskiej w całej Polsce. Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, uważa, że częste oczyszczanie wiat przystankowych zniechęca do umieszczania na nich reklam. Zdaniem dyrektora Kotłowskiego, jeśli reklamy szybko znikają z przystanków, reklamodawcy uznają w końcu, że umieszczanie ich tam nie ma sensu.

Zgodnie z prawem, umieszczanie w miejscach publicznych plakatów, reklam i afiszy bez zgody administratora danego miejsca, jest wykroczeniem, zagrożonym grzywną, lub karą ograniczenia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

golas
  • golas
  • 18.12.2010 17:44

nie można ukarać filmy która zleca reklamę ale można firmę która tą reklamę rozwiesza. Przecież na każdym ogłoszeniu jest nr telefonu firmy która się ogłasza. Wystarczy zadzwonić i się dowiedzieć w jakiej firmie zamowila rozwieszanie reklam i wtedy wlepić karę. Ja się chce to można. Straz miejska pewnie nie jest w stanie takiego dochodzenia zrobić bo oni są tylko od mandatów ale gdyby zlecić to jakiej prywatnej firmie zewnętrznej to na pewno byłby rezultat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.