Facebook Google+ Twitter

Nielegalny pomysł Mirosława Orzechowskiego

Mirosław Orzechowski (LPR) chce, aby prezydent Lech Kaczyński odebrał polskie obywatelstwo sportowcom - emigrantom. Wpis o zamiarach polityka pojawił sie dziś na jego blogu, dzień po dotkliwej przegranej polskiej kadry w meczu z Niemcami. Działacz LPR zapomina jednak, że jedynym sposobem utraty polskiego obywatelstwa, w świetle obowiązujących przepisów, jest dobrowolne zrzeczenie się go.

Lukas Podolski, tu w polskiej koszulce - cel krucjaty Orzechowskiego? / Fot. PAP/EPA Kerim OktenMirosław Orzechowski chce odebrać polskie obywatelstwo sportowcom urodzonym w Polsce a reprezentującym inne barwy. Przewodniczący Kongresu Ligi Polskich Rodzin ogłosił swój pomysł dzień po przegranym przez Polaków meczu-debiucie na Euro 2008, w którym, obie bramki naszej drużynie strzelił urodzony w Gliwicach Lukas (Łukasz) Podolski.

Na blogu byłego wiceministra edukacji czytamy: - Wezwałem dziś rano Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do natychmiastowego wszczęcia procedur pozbawienia obywatelstwa polskiego tych osób, które występują w narodowych barwach obcych państw.

Mirosław Orzechowski ruszył na wojnę przeciw polskim sportowcom w obcych barwach. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Mirosław_Orzechowski.jpg) / Fot. Ze strony internetowej Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejSwoje postulaty Orzechowski uzasadnia następująco: "Polskie prawo nie przewiduje podwójnego obywatelstwa, musi natomiast zostać dokonane rozróżnienie prawne między dramatycznymi okolicznościami emigracji politycznych i zarobkowych w minionych latach a występowaniem np. w sportowych reprezentacjach obcych państw".

Jeśli Prezydent RP nie podejmie proponowanych przez Orzechowskiego działań, ten obiecuje podjęcie "dalszych kroków politycznych zmierzających do zmiany obecnego porządku prawnego".

Co o odebraniu obywatelstwa mówi Konstytucja RP z 1997 roku?

W artykule 34. czytamy:

2. Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.

Aby pomysł wprowadzić w życie, należałoby zmienić konstytucję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

To ja proponuję politykom-"pomysłowym" odebrać obywatelstwo, albo lepiej, ludzi pokroju Pana Orzechowskiego wydalmy z kraju. Niestety, nie da się ! Konstytucja mówi: art.52.ust.4 "Obywatela nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju" z kolei art.54 ust.1 na wygadywanie podobnych bzdur pozwala: "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałem coś kiedyś o tym, iż ludzie, którzy wyjechali za granicę, a nie odrobili wojska, tez czeka pozbawienie obywatelstwa heh. Jednak jak mówi konstytucja, nie mogą nam tego obywatelstwa odebrać i całe szczęście, że istnieje konstytucja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Orzechowski zachował się jak zwykle - ksenofob i nacjonlista. A mówiąc wprost - kretyn. Idąc jego tokiem, no właśnie rozumowania (?), to chyba za dużo powiedziane, to Kubicy też odebrać paszport, bo wyjechał do Włoch i o zgrozo jeździ teutońskim (jak mawiał Giertych) bolidem. Polańskiemu też można odebrać, bo wolał kręcić filmy zagranicą. A co z JP2? Przecież był głową obcego państwa? Naprawdę panie Orzechowski, znajdź pan sobie uczciwą pracę i nie wyrywaj się przed szereg ze swoimi chorymi pomysłami.

PS: LPR = ludzie pozbawieni rozumu

Komentarz został ukrytyrozwiń

To czyste chamstwo. Ci chłopcy marzyli o tym, że będą grać w polskiej reprezentacji. Ale niekompetentni decydenci bardziej dbali o własne stołki niż o to, żeby nie marnować talentów, które dostają podane na tacy.

A polityk domagający się od prezydenta złamania prawa i to z takimi groźbami tylko się kompromituje. Ale cóż, nieznani politycy chętnie stosują metodę "palnąć głupotę, żeby tylko zaistnieć w mediach".

Nieważne - zapamiętajcie z tego jedno - w polskiej Konstytucji zapisano wprost, że nasz kraj nigdy nas nie odrzuci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

facet ośmiesza się, po raz kolejny, musiałem to napisać ;))

Pamiętam jak w którymś "Szkle kontaktowym" wyłapano pewną ciekawostkę dot. Orzechowskiego - otóż zadzwonił mu telefon i zamiast dzwonka odezwał się damski głosik "panie ministrze, dzwoni telefon ... panie ministrze, dzwoni telefon" Facet cierpi na niespełnione megalomaństwo :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł chyba nie może być "nielegalny" :). Dopiero jego realizacja byłaby niezgodna z prawem.

A co do Orzechowskiego, powtórzę za Asenem: hahaha, ale gupi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.06.2008 16:18

Żartujecie - przecież idą wybory uzupełniające a Pan Orzechowski kandyduje - chociaż to nie jego teren. Zasada jest jedna - nie ważne co się pisze ważne, żeby nazwiska nie przekręcili. Kto będzie pamiętaj za dzień lub dwa co wymyślił Pan Orzechowski nikt - ale nazwisko skojarzy. Parę głosów więcej a może się uda i będzie senatorem. Kasa moi drodzy tylko kasa, On dobrze wie że obywatelstwa nie można odebrać ale się mówi i pisze. PR własnej osoby to jest to .
pzdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

śmiechu warte

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan poseł Orzechowski wyraźnie przesadził. Trzeba było brać Podolskiego jak jeszcze chciał grać w naszej kadrze, a nie teraz takie rzeczy wymyślać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak LPR był przy władzy, to już próbował zmieniać, tyle że w innej sprawie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.