Facebook Google+ Twitter

Nieletni bez promili

„Promile nie dla nieletnich” to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej, którą rozpoczęła się w listopadzie. Jej celem jest przyczynić się do przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

Logo kampanii / Fot. Abilita CommunicationsKampania ma również na celu propagowanie abstynencji alkoholowej wśród młodzieży poniżej 18. roku życia.
W ramach kampanii, w dniu 27.11.2008 roku został ogłoszony ogólnopolski konkurs dla wychowawców na scenariusz lekcji poświęconej tematyce antyalkoholowej.

Konkurs jest przeznaczony dla wychowawców klas I-III w gimnazjach, klas I-II w liceach ogólnokształcących oraz wychowawców nieletnich uczniów innych typów szkół ponadpodstawowych. To sposób, aby zachęcić wychowawców do promowania wśród uczniów mody na niepicie. - Nie da się tego zrobić nudnymi pogadankami, a nauczyciele mają w tej kwestii duże pole do popisu - mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Partner Center, organizatora kampanii. W ramach akcji powołane zostanie także Forum Odpowiedzialnego Handlowca. - Zakaz sprzedaży alkoholu nieletnim jest w Polsce nagminnie łamany. To, oczywiście, tylko jeden z powodów sięgania po napoje alkoholowe przez młodzież poniżej 18. roku życia, ale bardzo istotny. Zdaję sobie sprawę z tego, że te patologie nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lecz jeśli dzięki naszej kampanii uda się je ograniczyć, będziemy usatysfakcjonowani - dodaje Apostolidis.

Kampanii patronuje m.in. Polska Rada Centrów Handlowych. Kampania „Promile nie dla nieletnich” potrwa do czerwca 2009 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wszystko dobrze, ale o zakazie trzeba przypominać przede wszystkim sprzedawcom.... a straż miejska powinna to kontrolować. Oczywiście, zakaz łatwo ominąć. Wystarczy, że jeden świeżo upieczony dorosły z nowiutkim dowodem osobistym zakupi alkohol prawie hurtowo i wypije go razem z nim kilku 16-latków. Kilka dni temu natknęłam się na grupę młodych chłopców, raczej nie wyglądali na pełnoletnich, z których jeden był po prostu pijany. Zataczał się, krzyczał, próbował śpiewać.... co w efekcie wyglądało i komicznie, i strasznie. Pozostali próbowali go prowadzić....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.