1714 miejsce

Nieliczne polskie akcenty w 4. kolejce Ligi Europejskiej

Tylko dwóch Polaków zagrało w czwartej kolejce piłkarskiej Ligi Europejskiej. Byli to Artur Sobiech i Łukasz Szukała. Do sensacji doszło w Coimbrze, gdzie tamtejsza Academica pokonała zwycięzcę poprzedniej edycji - Atletico Madryt.

/ Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOVHannover pokonał na własnym boisku mistrza Szwecji Helsinborg 3:2 i awansował do II rundy LE, dopiero w 86 minucie na boisku pojawił się Artur Sobiech, ale to po faulu na nim w ostatniej minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który nie bez trudu na bramkę zamienił Huszti i dał zwycięstwo niemieckiej ekipie.

Kilkuminutowy występ Sobiecha to niestety tylko jeden z dwóch polskich akcentów w tej kolejce Ligii Europejskiej, jako drugi całe spotkanie w barwach Steauy rozegrał Łukasz Szukała, a na ławce PSV w przegranym meczu z AIK Solną przesiedział Przemysław Tytoń.

Ludovic Obraniak i Dariusz Dudka z powodu kontuzji nie byli brani pod uwagę w swoich zespołach, odpowiednio Bordeaux i Levante, a Sebastian Boenisch nie jest zgłoszony do pucharów w barwach Bayeru Leverkusen.

Największą sensację sprawili piłkarze Academiki Coimbra, którzy pokonali na własnym boisku ubiegłorocznych triumfatorów Ligii Europejskiej, czyli Atletico Madryt 2:0, dodajmy że do tej kolejki Hiszpanie mieli komplet punktów co uwypukla sukces Portugalczyków.

Z kolei nie lada wyczynem popisał się Urugwajczyk Edison Cavani, który strzelił 4 bramki w zwycięskim meczu z Dnipro 4:2, a już za tydzień przyjedzie do Polski na towarzyskie spotkanie z Polską w Gdańsku... oby tylko nie był tak skuteczny, jak w czwartek.

Niespodzianką można także nazwać zwycięstwo "bogaczy" z Anżi Machaczkała nad Liverpoolem 1:0, jeszcze rok temu o klubie z dalekiego Dagestanu nikt nie słyszał, ale ogromne pieniądze jakie w ten klub inwestuje multimiliarder Sulejman Kerimow przynoszą sukces i Rosjanie są bliscy wyjścia z grupy.