Facebook Google+ Twitter

Niemarnuje.pl sposobem na oszczędność jedzenia i pieniędzy

Współautorzy: Marta Wróbel

30 proc. Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucić pełnowartościową żywność. Marnowanie jedzenia to ogromny problem w naszym kraju. Banki Żywności od kwietnia prowadzą kampanie "Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć na śmieci stare przyzwyczajenia".

Logo Banków Żywności / Fot. bankizywnosci.plDuże znaczenie w tej kampanii ma strona internetowa http://www.niemarnuje.pl/. W całości poświęcona jest zapobieganiu marnowania żywności i przetwarzaniu pozostałych resztek. Jej zadaniem jest przedstawienie konsumentom sposobów na unikanie marnowania żywności. Jest przyjazna dla użytkownika. Składa się z zakładek, które ułatwiają oszczędne gospodarowanie produktami żywnościowymi.

Jedną z takich zakładek jest "Policz porcje" - pozwala, poprzez określenie liczby osób, dla których dana porcja jest przygotowywana, podanie liczby danego pokarmu, który chcemy przygotować.
Strona pozwala też dokładnie zaplanować zakupy.

W kolejnej zakładce znajdziemy przepisy kulinarne państwa Kuroniów. Na stronie znajdują się też porady jak przechowywać żywność aby zachowała ona świeżość jak najdłużej. Można tam znaleźć także bardzo wiele informacji na temat przekazywania i dzielenia się żywnością z potrzebującymi.

Jak czytamy na stronie Polskich Banków Żywności: "Federacja Polskich Banków Żywności poprzez hasło "Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia". Chce zachęcić społeczeństwo do porzucenia dotychczasowych przyzwyczajeń i przyjęcia nowych postaw sprzyjających środowisku naturalnemu. Publiczne poruszenie tematu marnowania żywności ma na celu uświadomienie konsumentom konsekwencji marnowania żywności oraz pokazanie korzyści, które wynikają z zapobiegania marnowaniu żywności."

Na stronie odnajdujemy wiele przydatnych informacji na temat Polskich Banków Żywności dla indywidualnych gospodarstw domowych oraz dla producentów i dystrybutorów. Warto zapoznać się z informacjami podanymi na tej stronie aby uniknąć niepotrzebnych zakupów, wydawania pieniędzy, a w finale wyrzucania jedzenia. Przecież tak wielu ludzi głoduje...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

daje 5* jestem fanka oszednosci kazdego rodzaju tym bardziej pradu gazu i wody gdyz i to coraz drozsze a niestety nasze wyplaty tak nie rosna szybko wiec logika w oszczedzaniu jest .Wychodze z zalozenia po wiecej pracowac zeby wiecej wydawac na uzywki ? oszedzam wiec i sily .Panie Tadeuszu mysle ze wszscy wiecej lub mniej oszedzaja ale wstydza sie do tego przyznac .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdaleno, jak dobrze nie być samemu. Znalazłem w Pani sprzymierzeńca. Jestem za oszczędzaniem w ogóle, nie tylko żywności. Tyle, że nie dostrzegam w tym szerszego zainteresowania. Napisałem kiedyś o marnotrawieniu wody i tylko znalazł się pod nim dwóch komentatorów. Oszczędzanie to niemal bez wysiłkowe pozyskiwanie dóbr. Powinniśmy o to zadbać i je popularyzować. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za poruszenie ważnego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.