Facebook Google+ Twitter

Niemcy. 3 tys. euro zadośćuczynienia dla... mordercy

Sąd we Frankfurcie nad Menem nakazał wypłacenie skazanemu za porwanie i zabójstwo 11-letniego dziecka Magnusowi Gäfgenowi, zadośćuczynienia w wysokości 3 tys. euro.

źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zahlungsmittel.JPG, lic.: domena publiczna / Fot. Mattes/commons.wikimedia.orgOdsiadujący wyrok dożywocia 36-letni Magnus Gäfgen przed sądem domagał się od landu Hesja 10 tys. euro odszkodowania. Jako podstawę roszczeń mężczyzna podał groźby tortur ze strony przesłuchujących go funkcjonariuszy, co wywołać miało u niego następstwa psychiczne i poczucie ciągłego strachu.

W 2002 roku Gäfgen porwał i zamordował 11-letniego Jakoba von Metzlera, syna niemieckiego bankiera. Po zatrzymaniu porywacza przesłuchujący go policjanci grozili mu torturami, próbując uzyskać informacje o miejscu przetrzymywania chłopca. Funkcjonariusze zdecydowali się na tak drastyczny krok nie wiedząc o śmierci porwanego dziecka i - jak tłumaczyli - chcąc dotrzeć do niego zanim będzie za późno.

Sąd uznał, że łamanie praw człowieka nie jest uzasadnione w żadnym wypadku i nakazał wypłacenie Gäfgenowi 3 tys euro zadośćuczynienia. - Nie ma znaczenia, iż skarżący dokonał wcześniej czynu karalnego. Prawo do poszanowania jego godności nie może zostać odmówione nawet przestępcy - uznał przewodniczący składu sędziowskiego Christoph Hefter. Policjanci przesłuchujący Gäfgena zostali w 2004 roku skazani na karę grzywny.


źródło: N24, Sąd landu Hesja

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mN
  • mN
  • 07.08.2011 01:26

Wszyscy tak piszą o policjantach dopóki sami nie trafią na komisariat - wtedy zaraz jest jęczenie o złym zachowaniu policji. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Policjanci zachowali się bardzo normalnie. Emocjonalnie zareagowali na krzywdę wyrządzoną dziecku. Stanęli na głowie, by uratować niewinne życie
Poza tym od tego jest policja by wytwarzać w bandytach poczucie ciągłego strachu. ?Ten atykuł to jakaś prowokacja dziennikarska albo eurosocjalizm się odradza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.