Facebook Google+ Twitter

Niemcy: 98. Festiwal Wagnerowski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-25 20:57

Pokazem „Tristana i Izoldy” rozpoczął się w Bayreuth w Bawarii 98. Festiwal Wagnerowski. Przegląd twórczości Ryszarda Wagnera to jedno z najbardziej prestiżowych kulturalnych wydarzeń w Niemczech.

Inauguracyjny koncert jak co roku zgromadził śmietankę niemieckiej polityki, z kanclerz Angelą Merkel na czele, i życia towarzyskiego. Gości festiwalu po raz pierwszy od lat powitał nie jego długoletni szef, 89-letni Wolfgang Wagner, a dwie prawnuczki słynnego kompozytora. Katharina Wagner i Eva Wagner-Pasquier przejęły schedę po ojcu i po raz pierwszy organizują festiwal.

Na program imprezy, która potrwa do 28 sierpnia, składa się około 30 koncertów.Miłośnicy Ryszarda Wagnera będą mogli zobaczyć między innymi „Śpiewaków Norymberskich”, „Parsifala” i raz jeszcze „Tristana i Izoldę”. Inscenizacja tej ostatniej opery będzie 9 sierpnia na żywo transmitowana na pokazie publicznym w centrum Bayreuth oraz w internecie.

Premier w programie festiwalu tym razem nie ma. Nowością jest natomiast zainaugurowany dziś projekt „Wagner dla dzieci”, który ma przybliżać najmłodszym słuchaczom dzieła mistrza w nieco uproszczonych wersjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.