Facebook Google+ Twitter

Niemcy apelują, by Rosja dotrzymała umów względem Europy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-01 20:44

Po wstrzymaniu przez Rosję dostaw gazu ziemnego na Ukrainę Niemcy wezwały Moskwę do dotrzymywania umów na dostawę gazu do Europy.

Zdaniem niemieckiego ministra gospodarki problemy dwustronne między Moskwą a Kijowem nie mogą prowadzić do zakłócenia dostaw do innych krajów.

W wydanym dzisiaj oświadczeniu Michael Glos wyraził nadzieję, że zawarte wcześniej umowy będą dotrzymane i gaz ziemny będzie dostarczany do Europy bez problemów. Niemiecki minister gospodarki podkreślił, że mimo ukraińsko-rosyjskiego sporu zaopatrzenie w gaz w Niemczech jest zagwarantowane.

Również szef niemieckiej dyplomacji oczekuje, że Rosja i Ukraina wypełnią swe zobowiązania na dostawy i tranzyt gazu do Europy. Frank-Walter Steinmeier wezwał swych kolegów w Rosji i na Ukrainie do poszukiwania konstruktywnego rozwiązania. Zdaniem ekspertów łagodna jak dotąd zima i zmniejszone z powodu kryzysu zapotrzebowanie przemysłu na gaz powodują, że nikt nie musi obawiać się zimna. Koncerny energetyczne zapewniają, że na pewno nie zabraknie gazu dla odbiorców w Niemczech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.