Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Bal Prasy na 2800 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 17:59

2800 gości weźmie wieczorem (pocz. 20:00) udział w tradycyjnym prezydenckim Balu Prasy w Berlinie. Największy bal w Niemczech odbywa się już po raz 57., a w stolicy Niemiec - po raz 10.

Choć impreza nosi oficjalną nazwę Balu Prasy, pojawiają się na niej nie tylko dziennikarze. Zaproszenia do hotelu Intercontinental w centrum Berlina otrzymali znani politycy, biznesmeni i ludzie kultury. Gospodarzem balu jest prezydent Horst Köhler. Nie będzie natomiast kanclerz Angeli Merkel.

Przygotowania do balu, w których uczestniczy 900 pracowników hotelu, rozpoczęły się przed tygodniem. Sale balowe udekorowano w tonacji białej, złotej i liliowej. Na stoły trafi między innymi sześć tysięcy ostryg i sto kilogramów krewetek. O różnorodny program muzyczny zadbają jedna z reprezentacyjnych orkiestr Berlina Staatskapelle oraz weterani brytyjskiego rocka, grupa Status Quo.

Organizacja największego towarzyskiego wydarzenia w Niemczech pochłania milion euro. Dlatego bilety na Bal Prasy nie są tanie. Najlepsze miejsca przy stole w sali balowej kosztują prawie 600 euro za osobę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.