Facebook Google+ Twitter

Niemcy: Bankier zrezygnował z 3,5 miliona euro odprawy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 12:49

Były prezes zarządu niemieckiego Dresdner Banku zrezygnował z odprawy wynoszącej ponad 3,5 miliona euro. Herbert Walter podjął taką decyzję pod wpływem krytyki, z jaką przyjęto w Niemczech wiadomość, że przeżywający kłopoty finansowe bank zamierza wypłacić byłym szefom aż 58 milionów euro.

Tyle miało w sumie zarobić w ubiegłym roku dziewięciu byłych członków zarządu Dresdner Banku. Ponieważ instytucja została przejęta przez konkurencyjny Commerzbank, zarząd zmieniono. Łączna suma odpraw wyniosła 24 miliony euro. Tymczasem Dresdner Bank poniósł w ubiegłym roku w związku z kryzysem finansowym straty rzędu 6 miliardów euro.

W tej sytuacji były prezes banku Herbert Walter zrzekł się wartej 3 miliony 600 tysięcy euro odprawy, choć, jak zastrzegł, w myśl prawa takie świadczenie mu się należy. Jego decyzja została wymuszona przez falę oburzenia, jaka przetoczyła się przez Niemcy po ujawnieniu zarobków byłych menedżerów Dresdner Banku.

Kanclerz Angela Merkel zaapelowała do bankierów o zachowanie przyzwoitości. Minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble nazwał ich "grabarzami socjalnej gospodarki rynkowej". W podobnie ostrym tonie wypowiedzieli się również inni niemieccy politycy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak widać kontrola społeczna okazuje się przynosić pozytywne skutki- nawet w przypadkach beznadziejnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.